Prawidłowe funkcjonowanie działu kadr i płac wpływają na sukces całego przedsiębiorstwa. Jest to jednak bardzo czasochłonne i trudne zajęcie, a znalezienie wykwalifikowanego kadrowca zwykle przyprawia rekruterów o białą gorączkę. Kiedy przedsiębiorca nie radzi sobie z tym elementem funkcjonowania firmy, warto rozważyć outsourcing kadrowo płacowy.

Kiedy sięgnąć po pomoc firmy zewnętrznej?

Czasem, kiedy przedsiębiorca nie do końca radzi sobie, z koniecznością prowadzenia, któregoś działu w swojej firmie, warto żeby rozważył możliwość wydzielenie części zadań ma zewnątrz. Zwykle jest to bardzo korzystne finansowo, ponieważ odpada konieczność przygotowanie miejsca pracy dla pracownika, a pamiętać należy że każda, nowa osoba w firmie to kolejne, spore koszty. Ponadto, pracodawca winien zapewnić swoim ludziom nie tylko pensje adekwatne do powierzonych obowiązków, ale również szkolenia, premie i dodatki, a także udzielać im urlopu wypoczynkowego. W takiej sytuacji może się okazać, że outsourcing kadrowo płacowy znacznie zredukuje koszty prowadzenia przedsiębiorstwa.

Jakie korzyści przynosi outsourcing kadrowo płacowy

Dzięki scedowaniu obowiązków kadrowych firmie zewnętrznej, pracownicy przedsiębiorstwa mogą w pełni skupić się na wykonywaniu głównych zadań firmy. Outsourcer jest do dyspozycji zleceniodawcy przez całą dobę. Oznacza to, że w każdej chwili winien on wesprzeć zleceniodawcę swoją wiedzą, rozwiązując tym samym sporną lub problematyczną kwestię. Przeniesienie tych obowiązków gwarantuje również terminowe dokonywanie rozliczeń wobec instytucji publiczno-państwowych. Honorarium usługodawcy nie ulegnie zmianie, bez sporządzenia aneksu do umowy, co sprawia, że właściciel firmy zawsze wie, ile zapłaci za usługę outsourcingu kadrowo płacowego. Zatrudnienie firmy zewnętrznej gwarantuje pracodawcy wysoką jakość wykonania powierzonych obowiązków kadrowo płacowych, oraz brak konieczności dokonywania wypłaty wynagrodzeń, oraz szacowania ich wysokości,

Wybór firmy świadczącej outsourcing kadrowo płacowy to dość skomplikowane zajęcie. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu usługi powstaje wiele nowych podmiotów je świadczących. Warto zatem przeprowadzić rozpoznanie rynku i wybrać najlepszą dla danej firmy opcję.Cena zdecydowanie nie powinna być jedynym kryterium, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że firma proponująca najniższą cenę rekompensuje w ten sposób braki w fundamentalnej wiedzy i niekompetencję.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here