Ludzie są różni. Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas ma różne predyspozycje, pasje i talenty. Niektórzy spełniają się poprzez pięcie się po szczeblach w korporacji. Inni otwierają własne firmy, aby poczuć się niezależnym. Jeszcze inni unikają pracy za biurkiem jak ognia. Jeżeli należysz do tej grupy, to zapewne zastanawiasz się, jak rozwinąć swoją karierę zawodową, aby dobrze zarobić i nie męczyć się w małym pokoju albo na wyspie w ustawieniu typu open-space. Jeżeli szukasz inspiracji do rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu lub nadania rozpędu swojej karierze zawodowej, czytaj dalej!

Architekt

To zdecydowanie najbardziej twórczy i kreatywny zawód na liście. Zasadniczo dzieli się na architektów wnętrz, krajobrazów, a także budynków. Do pierwszych dwóch odłamów nie musisz mieć żadnych uprawnień budowlanych, pod warunkiem, że prace nie będą ingerować w konstrukcję budynku. Możesz śmiało odmieniać wygląd wnętrz i nadawać im niepowtarzalny charakter. Podobnie jest z projektowaniem krajobrazów, tzn.

ogrodów czy parków, gdyż w tym przypadku liczy się jedynie Twoje poczucie estetyki i inwencja twórcza. Aby projektować budynki, musisz zdobyć specjalistyczną wiedzę. Konieczne są odpowiednie uprawnienia. Bez fundamentalnej wiedzy potwierdzonej odpowiednimi certyfikatami i licencjami narażasz się na poważne konsekwencje.

Psycholog

To idealny zawód dla osób, które lubią słuchać, doradzać, a także analizować fakty. Niezbędne do wykonywania zawodu jest uzyskanie tytułu magistra psychologii. Jeżeli decydujesz się na taki zawód, musisz liczyć się z tym, że będziesz dużo obcować z osobami, których sytuacja życiowa znacznie różnić się będzie od Twojej. Jest to zawód dla osób o twardych nerwach. Psycholog prowadzi badania, analizuje procesy psychiczne oraz zachowania ludzi. Do obowiązków zaliczane są również działania profilaktyczne i terapeutyczne oraz prowadzenie porad. Jeżeli lubisz rozmawiać, zbierać dane i je analizować, a także rozwiązywać problemy, świetnie się odnajdziesz na tym stanowisku!

Technik kryminalistyki

Jeżeli lubisz zagadki, opowieści detektywistyczne i nie boisz się wyzwań, warto zastanowić się nad kryminalistyką. Możesz skończyć studia kryminalistyczne lub odbyć odpowiednie szkolenie policyjne. Wiele kierunków studiów oferuje też bardziej specjalistyczne wykształcenie, jak na przykład w dziedzinie toksykologii. Niezbędne będzie przejście wielu dodatkowych szkoleń i kursów uprawniających do samodzielnego wydawania opinii. Mimo wszystko wynagrodzenie oraz ciągle towarzyszący dreszczyk emocji pozwoli Ci uniknąć nudnej pracy za biurkiem, gdzie każdy kolejny dzień przypomina poprzedni. Możesz pracować w policji, w medycynie sądowej lub w laboratorium.

Bloger

To zdecydowanie praca dla tych, którzy nie tylko wolą unikać pracy za biurkiem, ale także wolą pracować z domu. Aby zarabiać przez internet, możesz nawet połączyć więcej kanałów społecznościowych. Obecnie blogowanie stwarza wiele możliwości zarobkowych. Zarabiasz na reklamach, płatnej współpracy z firmami, linkach afiliowanych, a także na swojej własnej linii produktów — książkach, zdjęciach i plakatach, ubraniach oraz szeroko rozumianych akcesoriach. Gdy zdobędziesz stałą grupę czytelników i poczujesz nie tylko radość z zarabianych pieniędzy, ale również satysfakcję ze wzrastającego poziomu zainteresowania oraz liczby wyświetleń.

[Głosów:6    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here