W pierwszym kwartale 2023 roku ITH z powodzeniem rozbudowało swoją infrastrukturę sieciową, uruchamiając nowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Te obiekty dołączają do istniejących lokalizacji na Al. Jerozolimskich w Warszawie, Bytomiu i Krakowie. Wszystkie te punkty są połączone za pomocą nowoczesnej sieci światłowodowej ITH, która umożliwia dostęp do Internetu oraz transmisję danych.

Oferując naszym Klientom bogatą gamę obiektów kolokacyjnych, dajemy im możliwość wyboru najlepszego miejsca dla ich sprzętu. W zależności od potrzeb Klienci mogą chcieć zbudować dodatkowe centrum danych w innym mieście lub mieć obiekt kolokacyjny blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Jesteśmy elastyczni i możemy zaoferować kolokację w dowolnym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net. – mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

ITH — rozbudowana infrastruktura sieciowa

Niko Bałazy i Jakub Jedynak, założyciele firmy ITH, zbudowali markę, opierając się na swoim doświadczeniu w telekomunikacji, aby dostarczyć polskim przedsiębiorcom innowacyjne usługi ICT. Wśród nich znajdują się Internet, kolokacja i hosting.

Po sprzedaży swojego wcześniejszego operatora w 2017 roku, Niko Bałazy i Jakub Jedynak postanowili odnieść sukces na rynku telekomunikacyjnym, wprowadzając nową jakość. W 2020 roku oferowali klientom możliwość bezpłatnego przetestowania usług przez prawie rok. Wyniki przekroczyły oczekiwania — wszyscy klienci, którzy zdecydowali się na ten eksperyment, pozostali z ITH, przedłużając umowy.

ITH kontynuowało swój rozwój, w 2021 roku dołączając do swojej oferty platformę hostingową Kru.pl oraz pozyskując pierwszych inwestorów. Sukcesem zakończyła się także druga runda finansowania w 2022 roku, w której uczestniczyli krakowski fundusz B Capital ASI i znany warszawski przedsiębiorca.

Firma ITH działa na terenie całej Polski, obsługując klientów w takich miastach jak: Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice, aglomeracja śląska, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa. Dzięki nieustannemu wsparciu finansowemu i merytorycznemu ITH rozwija się dynamicznie, dążąc do doskonalenia swoich usług i zaspokojenia potrzeb klientów.

Rozwijaj swoją firmę z nieograniczonymi możliwościami ITH

ITH, firma specjalistyczna w dziedzinie usług IT, współpracuje z ponad 10 000 klientami biznesowymi, w tym z takimi znaczącymi markami jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games. W ofercie firmy znajduje się wiele usług, takich jak Internet dla firm, łącza transmisji danych, kolokacja i serwery dedykowane. Współpracują również z obiektami na terenie Polski, takimi jak hale Panattoni, galeria Odyseja w Brzesku oraz sieć centrów handlowych ATUT.

ITH realizuje projekt ITH Ready, podłączając biurowce w całym kraju do sieci ITH Net. Dzięki tej inicjatywie, zarówno najemcy, jak i właściciele oraz zarządcy budynków korzystają z licznych korzyści, takich jak:

 • Ujednolicenie i uporządkowanie infrastruktury budynków.
 • Szybka instalacja usług ITH Net.
 • Możliwość bezpłatnego korzystania z łącza podstawowego i zapasowego.

Niko Bałazy, CEO ITH, wskazuje, że: kluczem do sukcesu firmy jest elastyczność i zdolność do ciągłego dostosowywania się do potrzeb klientów. Bałazy podkreśla, że dążenie do tworzenia innowacyjnych rozwiązań jest możliwe dzięki ścisłej współpracy z klientami i rozwijaniu usług spełniających ich indywidualne wymagania.

W ofercie firmy ITH dostępne są:

 • Internet.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting i domeny.
 • Projektowanie i wdrażanie instalacji niskoprądowych oraz wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych jako abonament.
 • Chmura publiczna.

ITH koncentruje się na współpracy i wsparciu wewnętrznych zespołów IT klientów, zamiast konkurować z nimi. Elastyczność usług ITH pozwala na łatwe i szybkie dostosowanie parametrów oraz czasu trwania umowy, z wyborem między umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

Firma ITH, mając swoje główne biura w Warszawie i Krakowie, prowadzi działalność na terenie całej Polski. Wśród długoterminowych planów ITH znajduje się otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here