Po zalogowaniu się na pocztę internetową WP oprócz wiadomości często widzimy dookoła wiele reklam. Utrudniają one odczytywanie poczty, rozpraszają uwagę, a na dodatek są nachalne i brzydkie. Często jeszcze więcej reklam znajdujemy w wiadomościach. Tak zwany spam stanowi większość wiadomości jakie dostajemy.

Przekopywanie się przez dziesiątki niepotrzebnych maili, tylko niepotrzebnie wydłuża ilość czasu jaki spędzamy przed komputerem. Zarówno reklamy, jak i spam możemy usunąć. Nasze okno będzie czystsze, zostanie w nim tylko to, co dla nas ważne. W artykule odpowiadamy na pytanie jak zablokować reklamy na poczcie WP. W rzeczywistości z przedstawionych tutaj metod będziesz mógł skorzystać także na innych stronach.

Poczta Wirtualnej Polski tak jak większość tego rodzaju usług jest darmowa. Jest to możliwe dzięki reklamom jakie są nam serwowane. Twórcy stron internetowych jednak często przesadzają z ilością reklam, które zaczynają przysłaniać główną część strony. Użytkownicy decydują się w takich sytuacjach korzystać z blokerów reklam albo tworzą czarne listy, do których dodają niechcianych nadawców.

Na początek wyjaśnijmy czym są blokery reklam i jak one pomogą nam w pozbyciu się reklam z poczty WP. Blokery reklam działają w przeglądarkach internetowych, są najczęściej darmowymi wtyczkami. Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się między innymi AdBlock Plus, uBlock Origin i Nano AdBlocker. Służą one do blokowania reklam na stronach internetowych.

Dzięki wbudowanym filtrom większość reklam zniknie z naszego okna zaraz po zainstalowaniu tego rodzaju oprogramowania. Reszta zależy od naszej konfiguracji. Możemy ustalić, które elementy chcemy ukryć na stronie, a które jednak powinny się wyświetlić. Blokery reklam działają cały czas w tle i automatycznie usuwają niechciane treści. Jeśli zależy ci na wydajności, to wybierz uBlock Origin.

Potrzebuje on mniej zasobów i jest skuteczniejszy, czyli potrafi wykryć więcej niechcianych sekcji. AdBlock Plus jest ostatnio wykrywany przez wiele stron, a my dalej jesteśmy zmuszani do oglądania reklam. Czasem warto przetestować kilka wtyczek, porównać ich skuteczność i efektywność. Koniecznie instalujmy oprogramowanie w najnowszej wersji i ze sprawdzonych źródeł.

jak zablokowac reklamy na wp

Większy kłopot możemy mieć jednak ze spamem, który przychodzi do nas z różnych źródeł. Chociaż WP chwali się skutecznym antyspamem, to w darmowej wersji działa on raczej mizernie. Możemy dodać niechciane adresy do czarnej listy. Istnieje jednak spore ograniczenie.
Na takiej liściem może się znaleźć tylko 20 adresów, co jest raczej niewystarczające. Korzystając z różnych serwisów, często pochopnie godzimy się na otrzymywanie materiałów reklamowych. W tych nielicznych przypadkach może pomóc odsubskrybowanie wszelkich newsletterów. Nie otwieraj jednak materiałów od nieznanych adresów. Takie wiadomości mogą zawierać niebezpieczną dla twojego komputera treść, a ty możesz stracić swoją prywatność.

Wiadomości od nadawców z czarnej listy trafią od razu do folderu Spam. Przy dodawaniu adresów do czarnej listy, należy dodać adresy z listy Return-Path, a nie z pola Od. Istnieje specjalny przycisk obok każdego maila, który ułatwia dodawanie adresów do listy. Problem spamu można rozwiązać również w inny sposób.
Można założyć konto na Gmailu i na niego przekierować pocztę z WP. Gmail zajmie się odsiewaniem spamu za nas a my dalej możemy korzystać ze starego adresu email. Interfejs Gmaila jest wygodny i przejrzysty i nie spotkamy w nim reklam.

Jeśli koniecznie chcemy pozostać na WP, możemy rozważyć także płatną wersję poczty. Za kilka groszy dziennie dostaniemy skrzynkę wolną od spamu, z dedykowaną pomocą techniczną i specjalnymi zabezpieczeniami. W darmowej wersji spam pojawia się wyjątkowo często, a do jego pozbycia się potrzebny jest dodatkowy wysiłek.

reklamy na wp

Duża ilość reklam i spamu w darmowych skrzynkach pocztowych nie jest nowym problemem. Możemy jednak skutecznie radzić sobie z tą niedogodnością. Reklamy wyświetlające się na stronie usuniemy za pomocą blokera reklam. Tutaj szczególnie polecamy AdBlock Plus i uBlock Origin.

Wtyczki te są dostępne na wszystkie przeglądarki. Usunięcie spamu, który trafia do głównego folderu poczty, jest trudniejsze i wymaga dodania adresów do czarnej listy. Można też przekierować pocztą do innego serwisu. Przekierowanie oznacza, że nadal możemy posługiwać się naszym adresem, chociaż korzystamy z interfejsu innego serwisu. Ze spamem doskonale radzi sobie Gmail. Wszystkie niechciane wiadomości trafią automatycznie do kosza.

[Głosów:75    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here