Niezależnie od tego, czy jesteśmy odpowiedzialni za niewielką, czy też bardzo dużą produkcję, zawsze dążymy do maksymalizacji zysków i obniżania kosztów. Planowanie procesu produkcyjnego może nam pomóc zarówno w utrzymaniu odpowiedniego bilansu finansowego, jak i w zyskaniu dodatkowego czasu i odciążeniu pracowników. Przede wszystkim jednak opracowywanie harmonogramu w oparciu o profesjonalny system informatyczny ułatwia opanowanie chaosu zadań i obowiązków wynikających z produkcji, co pozytywnie odbija się na całym procesie technologicznym.

Planuj do przodu i wstecz

Harmonogramowanie produkcji nie jest procesem ograniczonym w czasie – możemy podejmować działania mające na celu usprawnić proces zarówno w przyszłości (Shortest Processing Time), jak i wstecz (Just In Time). W pierwszym przypadku planujemy termin realizacji w oparciu o najkrótszy możliwy czas przetwarzania, podczas gdy harmonogramowanie JIT polega na wyznaczaniu terminu rozpoczęcia produkcji w oparciu o zadany termin jej realizacji. Dzięki odpowiedniemu systemowi klasy ERP jesteśmy w stanie wykonać oba zadania szybko, sprawnie i z uwzględnieniem wszelkich niezbędnych danych, jak przeglądy techniczne maszyn, opóźnienia podczas produkcji, wymagania technologiczne dotyczące produkowanych dóbr itp.

Dzięki systemowi przydzielisz zadania automatycznie

O ile w przypadku niewielkiej produkcji możemy pokusić się o planowanie ręczne, o tyle w przypadku wielkich zakładów jest to niemożliwe. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu ERP możemy z łatwością zautomatyzować cały proces, uzależniając przydzielanie zadań i zasobów od różnych czynników, jak np. określone ramy czasowe, procedury lub reguły planistyczne. System umożliwia również szeregowanie zadań według ich priorytetów i kolejności wynikającej z procesu produkcyjnego. Wykorzystując go w pracy zyskujemy pewność odpowiedniego rozdysponowania zadań i ograniczenia opóźnień produkcji wynikającej z błędów ludzkich do minimum. Wykorzystując system klasy ERP możemy nie tylko realnie wpłynąć na czas i jakość procesu produkcyjnego, ale także poprawić bilans zysków i kosztów. Szeregowanie i grupowanie zadań niezbędnych do zaplanowania produkcji znacznie skraca czas jej trwania, co odbija się pozytywnie również na naszych kontaktach z kontrahentami. Niezależnie od wielkości firmy, jaką zarządzamy, warto rozważyć wdrożenie podobnego systemu w procesy produkcyjne wytwarzanych przez nas produktów – zyskamy na tym zarówno my, jako przedsiębiorcy, jak i nasi odbiorcy, klienci i pracownicy.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here