Masz w zanadrzu nieco gotówki i świetną zdolność kredytową, a do tego masz już swoje cztery kąty? Zatem kupno mieszkania może być świetną inwestycją. Sprawdź, jakim biznesem może być wynajem mieszkania.

Wynajem mieszkania – czy to się opłaca?

Coraz częściej inwestycje w nieruchomości polegają na kupowaniu mieszkań i ich wynajmowaniu. W największych miastach w Polsce – w ich centrach i najbardziej turystycznych lokalizacjach większość lokali z rynku pierwotnego została wykupiona i dostosowana do wynajmu krótkoterminowego. Korzystają z nich turyści, którzy odwiedzają Warszawę, Kraków czy Gdańsk na weekend, ale także pracownicy wysyłani w delegację. Polskę coraz częściej odwiedzają obcokrajowcy, którzy wolą przytulne mieszkania niż hotele. Taka inwestycja w nieruchomość jest dość opłacalna, nawet jeśli nie zamierzasz zajmować się tym sam, a zatrudnić pośrednika, który będzie załatwiał wszelkie formalności i przygotowywał mieszkanie na następne wizyty.

Wciąż opłacalny jest także wynajem mieszkań studentom czy młodym osobom pracującym. Koszty utrzymania kupionego mieszkania pozwalają na dość czysty zarobek rzędu 1500 zł w przypadku dwupokojowego lokum w dość dobrej lokalizacji, ale o niewielkim metrażu (około 40 m²). Za wynajem mieszkania w tym stylu możesz spokojnie otrzymać 2500 zł (w przypadku formuły ryczałtowej, czyli wraz z wszystkimi rachunkami).

Inwestowanie w nieruchomości – dlaczego się opłaca?

To sposób na doskonałe ulokowanie zaoszczędzonych pieniędzy. Żadna lokata w banku nie da Ci aż takiej dużej (8%) rocznej stopy zwrotu.

Jakie mieszkanie wynająć

Jakie mieszkanie wynająć?

To, ile zarobisz na tego rodzaju biznesie, zależy od kupna mieszkania – jego rodzaju, lokalizacji i przeznaczenia. Od razu zdecyduj, komu chcesz je wynajmować, ponieważ od tego zależy choćby to, gdzie będziesz go szukać oraz w jakim standardzie powinno być. Studenci nie będą chcieli płacić zbyt dużo, ale z drugiej strony są mało wybredni. Dobrze jest jednak celować w ludzi pracujących, ale jeszcze u progu kariery, takich, którzy nie mają jeszcze rodzin, ale już zarabiają dość pieniędzy, żeby pozwolić sobie na lepsze warunki do życia. Pamiętaj, aby ubezpieczyć swoją inwestycję – odpowiednią polisę ubezpieczeniową na mieszkanie pomoże Ci znaleźć ten artykuł.

Inwestowanie w nieruchomości – krótkoterminowy wynajem mieszkania jednopokojowego

Sporo będziesz mógł sobie również zażyczyć za wynajem kawalerki, ale musisz być przygotowany, że cena za 1 m² mieszkania jednopokojowego jest wyższa niż w przypadku lokali z osobnymi pomieszczeniami. Takie mieszkanie będzie jednak świetnie nadawało się na wynajem krótkotrwały, np. turystom, którzy za dobę są w stanie zapłacić nawet 200-300 zł. Taki biznes oczywiście będzie najlepiej prosperował w weekendy, latem i w czasie dużych wydarzeń. Lokum powinno się też znajdować w centralnym punkcie miasta.

Chcesz łatwo znaleźć i kupić mieszkanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb i budżetu? Jest na to sposób! Przejdź do narzędzia NAVIDOM!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here