Można powiedzieć, że współczesne modele komórek są wręcz projektowane z myślą o wyposażeniu ich w case do telefonu. Wiele osób zarzuca producentom smartfonów to, że ich sprzęty są bardzo delikatne i łatwo ulegają uszkodzeniu. Prawda jest jednak taka, że o ile telefony te mogłyby być wytrzymalsze, to rezygnuje się z dodatkowej obudowy na rzecz wymienialnych, personalizowanych etui, które w dłuższym czasie wydają się o wiele lepszym rozwiązaniem. Duże marki doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego swoje nowe urządzenia przystosowują do użytkowania wraz z odpowiednim etui, na przykład poprzez intuicyjne rozmieszczanie ich przycisków lub zwężanie obudowy.

Ile zapłacimy za dobry case do telefonu?

Większość case do telefonu jest naprawdę tania i nie stanowi dużego wydatku, jeśli postanowiliśmy wyposażyć w nie swój telefon. Najtańsze egzemplarze kosztują zaledwie kilkanaście złotych. Rzecz jasna, nie powinniśmy spodziewać się po takich modelach szczególnie wysokiej jakości, ale prosta, silikonowa ramka to często wszystko czego nam trzeba, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo komórki. Wniosek jest oczywisty – materiał, z którego wykonane jest case do telefonu, ma ogromny wpływ na jego funkcjonalność. Jest to zdecydowanie najważniejszy wyznacznik, jaki należy wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupu. Prawdą jest, że bardziej zaawansowane tworzywa zazwyczaj wiążą się z nieco wyższą ceną, jednak różnica wcale nie jest aż tak duża, jak może się wydawać – w każdym razie nie przy porównaniu do kosztów samego telefonu. Niektórzy są ogromnymi zwolennikami skóry, ponieważ jest ona bardzo wytrzymała, a wielu ludziom bardzo podoba się jej ogólna estetyka. W praktyce jednak nie ma większej różnicy pomiędzy skórą a tworzywem sztucznym – zapewniana ochrona jest raczej na zbliżonym poziomie.

Czy marka produktu ma znaczenie?

Nabywając wszelakiego rodzaju sprzęty, a szczególnie produkty związane z branżą telefonów komórkowych, z pewnością natkniemy się na liczne podróbki, w głównej mierze pochodzące z Chin. Różnica w przedziale cenowym jest zauważalna, lecz czy na pewno warto jest ryzykować, kupując tego typu case do telefonu? Tak naprawdę jest to swojego rodzaju loteria – inwestując w imitacje, mamy szansę zakupić wyposażenie o przybliżonej jakości, lecz zdarzają się także egzemplarze, które nie nadają się do niczego. Innymi słowy, fakt, że case do telefonu nie jest markowy, nie musi koniecznie oznaczać, że będzie wadliwy, ale należy liczyć się ze zwiększonym ryzykiem takiego mankamentu.

Artykuł powstał we współpracy z https://light-mobile.com/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here