Wybór odpowiedniej drukarki do etykiet wymaga od nas uwzględnienia szeregu różnego rodzaju aspektów technicznych. Koniecznie jednak potrzebna jest również refleksja dotycząca wydajności sprzętu, jakiej oczekujemy. Ta zaś zależna jest w dużej mierze od tego, jakie są nasze konkretne potrzeby dotyczące druku. 

Jakiej drukarki potrzebujesz? Modele przemysłowe, biurowe, domowe

Drukarki termotransferowe etykiet to świetne rozwiązanie dla wielu klientów, którzy potrzebują sprawnego, efektywnie działającego sprzętu, ale druku etykiet nie wykonują na masową wręcz skalę. Tego typu drukarki to często drukarki biurowe. Kluczem wyboru jest tutaj przede wszystkim liczba etykiet, którą codziennie drukujesz, tempo, w jakim chcesz uzyskać większą ilość gotowych etykiet, a także potrzeba mobilnego, bezprzewodowego lub stacjonarnego sprzętu. Drukarki przemysłowe przygotowane do druku zdecydowanie większej liczby etykiet to najczęściej sprzęt stacjonarny. Istotną podpowiedzią, czy lepszym wyborem będzie dla ciebie drukarka biurkowa TSC TE200, czy też potrzebujesz jeszcze bardziej zaawansowanego sprzętu, jest tempo druku. W niektórych firmach ogromne znaczenie dla codziennej pracy może mieć to, czy drukarka jest w stanie przygotować 50 czy 100 etykiet na minutę. W końcu wybór modelu sprzętu będzie zależny także od tego, jak skomplikowane etykiety zamierzasz przygotowywać. Jeśli wystarczą ci zwykłe napisy, efektywna może się okazać nawet drukarka domowa. Jeśli jednak potrzebuje tworzyć bardziej zaawansowane i dokładne grafiki, koniecznie sprawdź ofertę bardziej nowoczesnych i funkcjonalnych modeli. Drukarka biurkowa Godex G500 spełnia wymagania bardzo różnych branż i przedsiębiorstw.

Dodatkowe funkcje i cenne rozwiązania

Przed zakupem konkretnego modelu warto zastanowić się, czy potrzebujesz drukarki, która pozwoli ci drukować kody kreskowe i kody QR. To szczególnie ważne dla wielu aplikacji przemysłowych. W punktach sprzedaży, na magazynach ogromnie przydatne są tego tupu urządzenia. Drukarki do etykiet, które nie pozwalają na takie rozwiązania, w codziennej pracy okazują się często zupełnie nieużyteczne. Warto zastanowić się także, czy potrzebujesz drukarki na akumulator, czy też zasilanej na baterie; czy istotnym elementem dla ciebie będzie szczególnie wytrzymała, odporna na uszkodzenia i antypoślizgowa obudowa. Niektóre drukarki mają także opcję  oszczędzania baterii. Nie wszystkie pozwalają  na druk termiczny.  Dla niejednego użytkownika ważne będzie również to, że do sprzętu można dodatkowo zamontować zewnętrzny nawijak, odwijak, obcinak lub dyspenser.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here