Sklepy internetowe wciąż zyskują na popularności, zwłaszcza teraz, kiedy wszystko przenosi się do świata on-line. Jednak nie każdy sklep cieszy się tak samo dużą transakcyjnością. Z czego może to wynikać?

Jeśli Twój sklep również nie osiągnął sukcesu, czas poczytać o Service Design

Co składa się na sukces sklepu internetowego?

W świecie on-line ważny jest ruch. Im szybciej i płynniej wszystko się odbywa, tym lepiej. Dlatego przystępując do zarabiania na sprzedaży w Sieci, warto się do tego dobrze przygotować. Sam produkt lub usługa – nawet wysokiej jakości – nie wystarczy. Konkurencja jest ogromna i czasem o tym, kto pozyska klienta, decydują detale. I to właśnie pod kątem tych detali należy sprawdzić swój sklep. 

Płynny proces poszukiwania produktu, obsługiwania koszyka zakupów czy w końcu płatności. Na każdą z tych czynności składa się kilka jeszcze innych szczegółów. Jeśli Twój sklep ma świetne produkty w dobrych cenach, ale proces ich zamówienia jest długi i skomplikowany, Twoi potencjalni klienci skierują się tam, gdzie będzie im łatwiej. Dlatego warto zwrócić się w stronę Service Design, czyli projektowania usług zgodnych z potrzebami Twoich klientów.

Service design a sklepy internetowe

Service design to proces projektowania usług. Tak można ten termin wyjaśnić najkrócej. Dzięki niemu istnieje także możliwość usprawnienia tego, co nie funkcjonuje dobrze na danej przestrzeni, np. w Twoim sklepie internetowym. Dzięki Service Design nie tylko dowiesz się, co z Twoją stroną jest nie tak, ale również otrzymasz komplet propozycji na to, jak to usprawnić. Słabe punkty zostaną wyłapane. 

Jak wygląda proces Service Design?

Zespół specjalistów z określonych dziedzin zapoznaje się z funkcjonowaniem danej strony. Następnie opracowuje i przedstawia zestaw założeń na to, jak pozytywnie zmienić i usprawnić działanie poszczególnych procesów na stronie. Dzięki temu dowiesz się, dlaczego Twoi klienci opuszczają Twoją stronę na konkretnym etapie składania zamówień lub co na tej stronie sprawia im największą trudność. Sama wiedza ma tu wartość, jednak obok niej pojawiają się również pomysły na rozwiązanie problemu. Dlatego z usług Service Design warto skorzystać. To pomoże Ci prowadzić biznes zgodnie z oczekiwaniami Twoich klientów i stale zwiększać ich grono. Zyskujesz również cenną wiedzą i doświadczenie na kolejne lata. Dzięki temu wiesz, jakich błędów unikać i jak w mądry sposób wprowadzać na rynek swoje usługi. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here