Wszystkie komputery oraz inne urządzenia, które umożliwiają połączenie z siecią internetową, codziennie narażone są na liczne zagrożenia związane z niebezpieczną działalnością osób trzecich. Chodzi oczywiście o ataki hakerskie, próby przejęcia sprzętu i uzyskania dostępu do danych, a także zainfekowanie maszyn wirusami, które mogą zniszczyć dysk, procesor oraz inne komponenty.

Właśnie z tych powodów należy stosować specjalne aplikacje, które chronią sprzęt, zabezpieczają go przed instalacją złośliwych oprogramowań i wirusów, uniemożliwiają przejęcie urządzenia przez hakerów i wykradnięcie danych. Jest to niezbędne zarówno w przypadku korzystania z komputerów, tabletów oraz smartfonów służbowych, jak i prywatnych. Każdy przedsiębiorca, ale też użytkownik prywatny powinien pomyśleć o dobrym programie ochronnym dla swojego sprzętu. Na jaką aplikację postawić? Jak przedstawia się ranking sklepu z oprogramowaniem Omegasoft.pl?

Ranking sklepu z oprogramowaniem Omegasoft.pl – zobacz, jaka aplikacja najlepiej chroni komputer!

Wyniki analiz dostępnych na rynku programów są jednoznaczne – Norton 360 zwycięzcą rankingu https://www.omegasoft.pl/blog/najlepszy-antywirus-na-rok-2022-sprawdz-ktory-program-wybrali-internauci/. Każdy, komu zależy na najwyższej jakości ochrony swojego sprzętu oraz danych wrażliwych, powinien zapoznać się z tym narzędziem, sprawdzić, jakie ma funkcje, w jaki sposób chroni ono sprzęt i zastanowić się nad zakupem tego oprogramowania oraz instalacją na swoich urządzeniach.

Co wypłynęło na to, że Norton360 zajął pierwsze miejsce w rankingu antywirusów 2022?

Informatycy, którzy testowali rozmaite aplikacje zabezpieczające komputer przed ryzykiem tzw. złapania wirusa i traty kontroli nad dyskiem, brali pod uwagę wiele czynników.

Najważniejszym była ochrona sprzętu w czasie rzeczywistym. Nie ulega wątpliwości, że Norton 360 zwycięzcą rankingu Omegasoft.pl został właśnie dlatego, że najskuteczniej wyłapywał na bieżącą zagrożenie. Aplikacja bardzo dobrze wykrywa złośliwe pliki znajdujące się na różnych stronach internetowych i od razu blokuje możliwość ich otwarcia, a tym samym pobrania szkodnika na dysk komputera, co mogłoby oznaczać przejęcie urządzenia przez hakera.

Program świetnie radzi sobie także z usuwaniem złośliwych reklam, które bezpośrednio nie stanowią zagrożenia dla samego komputera i bezpieczeństwa danych, ale ich algorytmy instalują się na dysku, by szpiegować aktywność użytkownika, co z kolei przekłada się na spadek stabilności pracy maszyny oraz jej wydajności. Bardzo często w takich przypadkach właściciele komputerów myślą, że muszą kupić nowy sprzęt, tymczasem okazuje się, że wystarczy oczyszczenie dysku z takich tzw. adsów, by uzyskać ponowne płynne działanie maszyny.

Warto zatem zapamiętać, że to Norton360 zajął pierwsze miejsce w rankingu antywirusów 2022. Istotne, że konkurs ten miał duży prestiż. Był to bowiem ranking sklepu z oprogramowaniem https://www.omegasoft.pl/, czyli jednego z najlepszych graczy na rynku usług IT.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here