Jak kolektory danych wspomagają pracę magazynu?

Prowadzisz firmę, która dysponuje własnym magazynem towarów? Do tej pory kompletowanie zamówień, wydawanie towarów i przygotowywanie paczek do wysyłki zajmowało wiele czasu i często zdarzały się kosztowne błędy? Sytuacja może przejść do historii, jeśli w twojej firmie na stałe zagości terminal skanowania kodów kreskowych. Dlaczego warto zainwestować skaner kodów kreskowych?

  • Poprawa jakości wydawania towaru
  • Jak działa kolektor danych

Czytnik kodów kreskowych narzędziem każdego magazyniera

Duże magazyny to dziesiątki lub setki regałów, na których znajdują się tysiące produktów. Aby pracownicy mogli szybko i bezbłędnie identyfikować zamówione towary, konieczne jest wyposażenie ich w odpowiednie urządzenia. Takimi właśnie są kolektory danych. Mają one postać niewielkich komputerów przenośnych, mieszczących się w dłoni. Wyposażone są w czytelny ekran LCD, klawiaturę oraz skaner kodów. Urządzenie służy do mobilnego zbierania danych, np. nazwy produktu i weryfikowania ich z danymi z zamówienia. Wymaga to oczywiście bezprzewodowego podłączenia do komputera stacjonarnego lub serwera, ale nie jest to problemem. Nowoczesne kolekroty danych (sprawdź dostępne modele na https://bcmarket.pl/36-terminale-mobilne), wyposażone są w łączność bezprzewodową wifi lub mogą obsługiwać karty do transmisji danych. Samo przesyłanie danych odbywa się w sposób automatyczny i nie wymaga od pracownika żadnych skomplikowanych czynności. Mając do dyspozycji odczyt kodów kreskowych z towarów, a także wskazanie miejsca w magazynie, w którym się znajduje, praca magazyniera staje się jeszcze łatwiejsza i wydajniejsza.

Terminale kodów kreskowych do wydawania towarów – zalety

  • Szybszy czas kompletacji zamówienia;
  • Ograniczenie pomyłek w wydaniu złego towaru,
  • Wskazanie prostej drogi do celu na magazynie,
  • Wiele innych zastosowań.

Jak zbudowany jest skaner kodów kreskowych?

Konstrukcja tych urządzeń sprawia, że doskonale dają sobie radę w sektorach sprzedaży detalicznej, transporcie, logistyce i pracy firm wysyłkowych. W kolektor danych wbudowany jest graficzny wyświetlacz, zapewniający dobrą widoczność także w trudnych warunkach. Wiele kolektorów ma na wyposażeniu aparat fotograficzny, przydatny np. kiedy magazynier chce zrobić zdjęcie uszkodzonego towaru.

W kolektorze danych magazynier może sprawdzić dostępność stanów magazynowych, zanim wyruszy na kompletowanie zamówienia. Oszczędza w ten sposób czas i nie musi iść do regału, który finalnie okaże się pusty. Przenośny komputer kolektor danych ma wbudowaną baterię litowo-jonową o dużej pojemności, pozwalająca na ciągłą pracę przez wiele godzin bez przerw na ładowanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here