Prowadząc jakąkolwiek działalności gospodarczą musimy się liczyć z tym, że będziemy musieli wystawiać faktury naszym klientom. Oczywiście nie każdy z nich będzie sobie życzył, abyśmy mu ją wystawili. Niemniej jednak musimy dysponować chociaż tradycyjnymi druczkami do wypisu faktur. Czy będzie to faktura VAT, czy też nie, zależy od rodzaju naszej działalności i dochodów.

Uważam jednak, że wypisywanie druczków to niezbyt dobry pomysł. Stracimy nasz cenny czas na pisanie długopisem , a do tego klient, któremu wystawimy coś takiego może traktować nas niezbyt poważnie. Stwierdzi na pewno, że naszej firmy nie stać nawet na drukarkę.

W dzisiejszych czasach królują faktury elektroniczne. Gdy będziemy rozliczać się w ten sposób na pewno będziemy traktowani dużo lepiej. Klient zauważy, że z rozwojem technologii nie jesteśmy na bakier, a nasza firma rozwija się prężnie i nowocześnie. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat polecam stronę bizin.pl i przejrzeć zawarte na niej informacje. Jest ona czytelną i przejrzysta.

Wracając do wystawienia faktur, jeśli nie interesuje was wersja elektroniczna, to proponuje klasyczne drukowanie. Program do faktur bez najmniejszego problemu znajdziecie w internecie i w dodatku za niewielkie pieniądze. Dotyczy to również strony, o której wcześniej wspomniałem.

Faktura papierowa jest kompromisem pomiędzy druczkiem a elektroniczną wersją. Jednak sam osobiście najbardziej lubię się rozliczać za pomocą wiadomości MMS. Telefonem robię zdjęcie faktury i po prostu wysyłam ją, aby się rozliczyć. Jednak nie wszystkim coś takiego pasuje. Musimy pamiętać o tym, że gdy prowadzimy na przykład działalności budowlaną, nie możemy wystawić faktury, na której będzie napisana inną usługą niż ta, która nas obowiązuje. Czyli nie możemy na niej napisać, że wykonaliśmy usługę na przykład pisania tekstu na zlecenie.

W dzisiejszych czasach prawie wszystkie firmy decydują się na comiesięczne rozliczanie faktur. Jak wszyscy wiemy, od każdej wystawionej faktury musimy odprowadzić podatek do urzędu skarbowego. Nikt z nas na pewno nie lubi płacić podatków, ale cóż mamy zrobić. Nie robiąc tego grożą nam poważne konsekwencje prawne.

Ogólnie mówiąc to do was należy wybór w jaki sposób wystawiacie swoją fakturę. Czy zdecydujecie się na wersję papierową, czy też elektroniczną. Tak czy inaczej, jeśli prowadzicie działalności gospodarczą nie będziecie w stanie ominąć fakturowania i płacenia podatków. Zajmijmy się swoją branżą, realizujmy coraz więcej zleceń i nie przejmujmy się resztą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here