Dlaczego rolety w kasecie są tak popularne?

0
1454

Rolety w kasecie to rozwiązanie, którego raczej nie znajdziemy w zwykłych marketach. Zwykle są one dostępne jedynie na zamówienie, jednak pomimo ograniczonej dostępności ich popularność nie spada. Dlaczego tylu Polaków pokochało rolety w kasecie?

Chociaż trudnodostępne, rolety w kasecie są bardzo popularne. Wpływa na to wiele czynników, między innymi wygoda, funkcjonalność oraz doskonałe wrażenia estetyczne. Decydując się na takie rozwiązanie, mamy pewność, że rama okna nie zostanie uszkodzona, a my będziemy cieszyć się odpowiednim przyciemnieniem i ochroną przed światłem słonecznym bez żadnych problemów i niespodziewanych wypadków. Jakie cechy decydują o ich popularności?

Estetyczny i dyskretny wygląd

Możliwość dopasowania kasety do stylu naszego pomieszczenia to jeden z największych plusów tego rozwiązania. Wygląda ona o wiele estetyczniej niż zwyczajny profil, możemy wybrać jej kolor oraz doskonale dopasować ją do ramy okna.

Niektórzy producenci oferują  nawet kasety imitujące różne rodzaje drewna. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osoby, która poza funkcją praktyczną, ceni sobie także poczucie estetyki i dobrze dopracowane detale. Wybierając roletę w kasecie, możemy mieć pewność, że nie zaburzy ona projektu wnętrza.

Łatwy montaż

Montaż rolety w kasecie jest dziecinnie prosty, a co istotne, także nieinwazyjny. W praktyce oznacza to, że nie musimy wykonywać żadnych wywierceń ani dziur w ramie okna czy ścianach. Jedyne co musimy zrobić to przykleić kasetę w odpowiednim miejscu (na przykład na ramie okna). Mocowanie jest na tyle silne, że utrzyma zarówno kasetę, jak i całą konstrukcję.

To fantastyczne rozwiązanie dla osób, które nie chcą decydować się na permanentne zmiany w wystroju swojego mieszkania. Także mieszkańcy wynajmowanych apartamentów mogą korzystać z rolet w kasecie, mając pewność, że nie wprowadzają w mieszkaniach żadnych inwazyjnych zmian.

Praktyczne rozwiązania

Rolety w kasecie cechuje doskonała funkcjonalność. Możemy idealnie dopasować je do ram okna, a prowadnice boczne sprawiają, że materiał przylega bardzo szczelnie do szyby. Zapewnia to doskonałe zabezpieczenie przed światłem słonecznym oraz także wzrokiem przypadkowych przechodniów. Jest to także istotne dla osób, które w nocy cenią sobie doskonałą ciemność.

Ponieważ rolety dostępne są jedynie na zamówienie u poszczególnych producentów, możemy mieć pewność, że będą one wykonane na miarę. To zapewnia maksymalną możliwą funkcjonalność. Musimy jednak liczyć się z faktem, że do ich wykonania będą potrzebne dokładne pomiary ram okna, a niekiedy nawet ich osobiste oględziny przez fachowca.

Wygoda użytkowania

Kaseta stanowi pełne zabezpieczenie dla materiału rolety. Dlatego mamy pewność, że nie będzie on brudził się i zużywał w takim tempie, jak ma to miejsce przy innych rozwiązaniach. Ponadto rolety kasetowe zawsze rozwijają się równo, nie zacinają się ani nie wyginają. Mechanizm ten jest bezpieczny dla dzieci, osób starszych oraz domowych zwierząt. Możemy mieć pewność, że wyglądające przez okno koty nie uszkodzą materiału rolety.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here