Wiele przedsiębiorstw, na poziomie planowania budowy nowej hali magazynowej czy też projektowania systemu składowania, bierze pod uwagę prawdopodobieństwo przyszłej rozbudowy. Antresola magazynowa może być w tym aspekcie kluczowym elementem strategii rozwoju firmy. Podesty robocze charakteryzują się modułową konstrukcją, która pozwala realizować inwestycję etapami. Takie podejście pozwala optymalnie wykorzystać budżet, szybko osiągnąć założoną wydajność, a jednocześnie zostawia pewne pole manewru. W zależności od charakterystyki składowanego towaru, mówimy tu o zwielokrotnieniu posiadanej przestrzeni magazynowej.

Pomost magazynowy daje możliwość rozbudowy systemu

Pomost magazynowy to konstrukcja stalowa, którą można zdemontować, przenieść w inne miejsce w obrębie hali magazynowej, ponownie zmontować oraz rozbudować. Wszystko w zależności od zmieniających się warunków rynkowych oraz potrzeb logistycznych danego przedsiębiorstwa. Pomost magazynowy może być optymalnym rozwiązaniem dla firmy, która planuje intensywną ekspansję. Przykładowo, możemy wykorzystać 25% powierzchni hali instalując w tym miejscu zabudowę wielopoziomową. W zależności od potrzeb oraz możliwości konstrukcyjnych budynku, wraz z rozwojem dystrybucji, istnieje możliwość rozbudowy pomostu magazynowego w górę lub w obrębie tej wcześniej niewykorzystanej powierzchni. Pomosty stalowe mogą być zaprojektowane do przenoszenia bardzo dużych obciążeń. Doskonałym przykładem takiej wytrzymałej zabudowy wielopiętrowej, może być pomost magazynowy wdrożony dla firmy Inter Cars przez WDX S.A.: https://wdx.pl/antresole-magazynowe-podesty-robocze/.

Antresola magazynowa w bardzo dużym centrum logistycznym

Inter Cars to bez wątpienia jedna z największych i najszybciej rozwijających się firm w Europie Środkowo-Wschodniej. To światowy lider rynku części zamiennych, kreujący standardy w branży motoryzacyjnej. Firma wypracowała innowacyjny system dystrybucji oparty na modelu Just in time. Antresola magazynowa wdrożona przed WDX w centrum logistycznym Inter Cars w Zakroczymiu to imponujący przykład wielopoziomowej zabudowy magazynowej. Cały system dystrybucji w Zakroczymiu, przy założeniu realizacji zdań 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ma wydolność na poziomie 10 milionów pudełek rocznie! Antresola magazynowa ma w tym przypadku cztery poziomy i pozwala na jednoczesne składowanie 56 000 palet oraz dodatkowe 65 000 miejsc półkowych! Jak doskonale widać na powyższym przykładzie, antresole magazynowe to rozwiązanie, które może z powodzeniem zostać wykorzystane w bardzo dużym centrum logistycznym.

podest roboczy w ecommerce

Podest roboczy w magazynie e-commerce

Podest roboczy jest efektywnym rozwiązaniem magazynowym również w branży e-commerce. Sprzedaż internetowa to coraz ważniejszy kanał dystrybucji, szczególnie dla producentów odzieży. Lancerto S.A. to polska firma, która zdobyła uznanie klientów na rynku odzieży formalnej oraz smart casual. Rosnący pobyt na produkty, wymusił na marce Lancerto inwestycję w nowy obiekt logistyczny. W nowej hali magazynowej został wdrożony dwupoziomowy podest roboczy. W tym przypadku antresola magazynowa umożliwia składowanie jednolitych produktów, na wieszakach, gwarantując jednocześnie maksymalne wykorzystanie kubatury budynku. Zastosowanie podestu roboczego pozwoliło:

  • podwoić dostępną przestrzeń magazynową,

  • uzyskać bezproblemowy dostęp do każdej jednostki magazynowej, co jest jednym z absolutnych priorytetów w branży e-commerce,

  • na usprawnienie procesu logistycznego,

  • na zapewnienie doskonałej jakości dla klienta finalnego.

Podest roboczy współpracuje w tym przypadku z system przenośników magazynowych, który transportuje wieszaki z odzieżą z poziomu zero na piętro oraz z piętra na poziom zero. Dla pracowników kompletujących zamówienia, towar jest dostępny dosłownie na wyciągnięcie ręki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here