Jeśli właśnie zastanawiasz się nad wyborem idealnej tablicy do domu lub biura, trafiłeś w dziesiątkę. Znajdziesz tutaj całą masę najważniejszych informacji odnośnie tablicy magnetycznej i korkowej, dzięki czemu łatwiej będzie Ci podjąć właściwą decyzję. Dla każdego z osobna wybór będzie kompletnie inny, ze względu na różne kryteria i potrzeby. Sprawdź, jakiej tablicy oczekujesz i która z nich okaże się dla Ciebie lepsza.

Tablica magnetyczna – kiedy się przyda?

Najczęściej można zobaczyć ją w nowoczesnych biurowcach, gdzie znajdują się zarówno w pomieszczeniach pracowników, jak i biurach zarządu czy salach przeznaczonych do prowadzenia szkoleń, konferencji i spotkań. Taka tablica magnetyczna przydaje się w podobnych sytuacjach, ponieważ można wygodniej przedstawić na niej najważniejsze informacje do przekazania.

Można wykorzystać ją podczas spotkań i prezentacji jako narzędzie wspomagające. Wówczas będziesz mógł prowadzić swój monolog, omawiać i wyjaśniać różne kwestie, a dodatkowo zaprezentować je na tablicy za pomocą rysunków, grafik, tabelek czy przyczepianych za pomocą magnesów materiałów. Magnetyczna i suchościeralna powierzchnia umożliwia szybkie wyczyszczenie tablicy, co jest też jednocześnie higieniczne.

Do pisania możesz użyć też pisaków czarnych oraz kolorowych i tak jak wspomnieliśmy wcześniej magnesów. Poza biurowym zastosowaniem tablicy magnetycznej, można spotkać ją równie dobrze w domowych warunkach. Zawieszona jest najczęściej w domowym biurze lub pokoju dziecięcym jako element sprzyjający nauce. Na tablicy można zapisać lub przyczepić najważniejsze słówka do zapamiętania albo rozpisać sobie różne wzory czy nawet daty historyczne. Znów można wymienić całą masę możliwości, o których decydujesz Ty.

Z pewnością tablica magnetyczna jest nieco droższym zakupem w porównaniu do korkowej tablicy, aczkolwiek jest to inwestycja na lata, które nie pożałujesz. Można zdecydować się na tablicę do powieszenia, a także tablicę mobilną, którą możesz swobodnie przemieszczać. Jest bardzo uniwersalna i nie wymaga żadnych specjalnych środków do utrzymania jej w czystości. Poza tym wybór rozmiarów jest również szeroko pojęty, co przykładowo widać w sklepie https://tablice-magnetyczne.com/.

Tablica korkowa – dla kogo będzie najlepsza?

W tym wypadku trzeba nadmienić, że jest to świetna alternatywa w tańszej wersji, ponieważ tablice korkowe nawet w największych rozmiarach powinny kosztować około 400 zł, gdzie cena magnetycznej tablicy może wynosić dwa razy więcej. Poza tym korkowa powierzchnia jest bardzo elastyczna i umożliwia przyczepienie różnych materiałów, karteczek i zdjęć za pomocą pinesek. Jest też bardzo lekka, więc bez trudu można zawiesić ją w dowolnym miejscu zarówno wieszając na gwoździki czy zawiasy, jak i przyklejając na specjalną taśmę.

Tablice korkowe równie widywane są w biurach, ale już bardziej w formie planerów, gdzie pracownicy zawieszają swoje zadania na najbliższe godziny lub dni, najważniejsze numery telefonów czy daty umówionych spotkań. O wiele częściej można znaleźć je w domach i tutaj pojawia się całe spektrum możliwości. Po pierwsze, tablica korkowa w kuchni rewelacyjnie sprawdza się do wieszania przepisów, planu lekcji dzieci lub rozpiski obowiązków domowych dla każdego domownika.

Po drugie, tablica korkowa w pokoju dziecka może również okazać się świetnym sposobem na lepszą organizację pracy, zadań domowych i innych obowiązków. Po trzecie, korkowa powierzchnia może posłużyć za element dekoracyjny w Twojej sypialni, gdzie możesz powiesić na niej swoje ulubione zdjęcia z rodziną i przyjaciółmi, pocztówki z wakacji czy inne pamiątki, które warto uwiecznić i uwydatnić w aranżacji wnętrz.

Wybór należy już do Ciebie – tablica magnetyczna lub korkowa – która ostatecznie będzie dla Ciebie lepsza?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here