Wdrożenie systemu ERP podnosi efektywność firmy i usprawnia jej działanie. Dzięki zgromadzeniu wszystkich danych w jednym miejscy, ERP integruje różne obszary firmy i wspomaga zarządzanie zasobami. Celem jest osiągnięcie maksymalnej efektywności. Systemy ERP mogą być wykorzystywane w różnych przedsiębiorstwach: produkcyjnych, usługowych i handlowych. Zwykle decydują się na nie duże i średnie przedsiębiorstwa.

System ERP (po angielsku Enterprise Resource Planning) ma budowę modułową. Umożliwia to stopniowe wdrażenie w firmie. Nie wszystkie moduły muszą zostać wykorzystane. Moduły są ze sobą zintegrowane i mogą wymieniać dane w czasie rzeczywistym. Pomagają w sprzedaży, zaopatrzeniu, produkcji, księgowości, a nawet w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Dzięki zebraniu danych z różnych działów program ERP wspiera lepszą komunikację w zakładzie, ułatwia nadzór nad procesami i umożliwia optymalizację kosztów.

Systemy klasy ERP są zróżnicowane pod względem technologii i funkcji. Przedsiębiorstwo, które chce korzystać z tego rodzaju oprogramowania, powinno najpierw sprecyzować swoje cele biznesowe. Następnie można zacząć poszukiwania systemu, który pomoże rozwiązać nasze problemy. System TETA ERP to wybór na lata. Przed zakupem należy przyjrzeć się firmie oferującej ten produkt. Warto prześledzić jak często pojawiają się aktualizacje, czy program jest w ogóle rozwijany. Firma, od której kupujemy oprogramowanie ERP, powinna nam również pomóc we wdrożeniu i być naszym doradcą. Przy wdrażaniu systemów ERP stosuje się indywidualne podejście, dopasowane do profilu działalności firmy. Współpraca nie kończy się na instalacji oprogramowania, jest kontynuowana także później.

Z wdrożenia systemu wynikają dla firmy liczne korzyści. Po pierwsze przetwarzanie danych jest szybsze, a zakład oszczędza czas (nawet 40%). Drugą ważną korzyścią jest zredukowanie wydatków. System ERP pomaga w analizie procesów i ich przebudowie. Firma jest zarządzana w profesjonalny sposób, a dobre praktyki stają się standardem.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here