Chcesz mieć już własne mieszkanie, ale nie masz wystarczających oszczędności? W takim przypadku rozwiązaniem może być zakupienie go na kredyt. Kto może skorzystać z takiej formy finansowania?

Chociaż zwiększa się liczba osób kupujących mieszkania za gotówkę, to jednak nadal dość duża część klientów decyduje się na skorzystanie z ofert banków i zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego. Aby otrzymać taki kredyt, trzeba spełnić określone wymagania. W związku z tym nie każdy, kto marzy o swoim „M”, będzie mógł spełnić swoje sny przez zaciągnięcie odpowiedniego kredytu. Kto może liczyć na finansową pomoc banku?

Dobra zdolność kredytowa to podstawa

Przede wszystkim osoba, która chciałaby zakupić mieszkanie na kredyt, powinna posiadać odpowiednia zdolność kredytową. Pod tym pojęciem kryją się nie tylko zarobki na odpowiednim poziomie, ale również brak wysokich wydatków, brak negatywnych wpisów w bazach takich jak Biuro Informacji Kredytowej czy biura BIG. Zdolność kredytowa badana jest na podstawie przedstawionych przez klienta dokumentów, w tym zaświadczenia z pracy, wyciągów z konta bankowego, które trzeba do banku dostarczyć.

Wkład własny wymagany

Kiedyś mieszkanie można było zakupić na kredyt bez posiadania wkładu własnego. Teraz, po zmianach w przepisach, jest on już wymagany. Aktualnie kredytobiorcy muszą zaprezentować 20% wkład własny, czyli wydatek ten może wynosić nawet około 20-50 tysięcy złotych w zależności od wartości nieruchomości.

Warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego

Samodzielne znalezienie odpowiedniego kredytu mieszkaniowego w gąszczu ofert na rynku nie jest tak proste, jak może się wydawać. Właśnie dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy doradców kredytowych. Aktualnie ich porady można otrzymać również bezpośrednio u deweloperów – w tym przypadku deweloper będzie mógł pomóc klientowi w dobraniu najkorzystniejszej dla niego oferty, bez potrzeby udawania się do placówki bankowej. To oszczędność nie tylko pieniędzy, ale również czasu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here