Dziś kandydaci szukający pracy zwracają uwagę nie tylko na historię firmy i opinie o niej, lecz również na dodatkowe benefity, które może zapewnić im przyszły pracodawca. Jak się okazuje, wszelkiego rodzaju dodatkowe nagrody, wpływają na wzrost motywacji pracowników, a także zmniejszają prawdopodobieństwo zmiany pracy w przyszłości.

Dobry sposób na nowych pracowników

Jak się okazuje, to właśnie dodatkowe benefity przykuwają największą uwagę potencjalnych pracowników w ogłoszeniach o pracę. Tak więc pakiet socjalny jest kojarzony nie tylko już z pracą w korporacjach, a powoli staje się obowiązkowym punktem każdej pracy, ale oczywiście tylko z odpowiednią umową.

Skąd się biorą benefity?

By można było mówić o sukcesie danego systemu motywacyjnego, musi być on planowany na podstawie informacji zwrotnych otrzymywanych od pracowników. Tylko w ten sposób możliwe będzie trafienie w gusta pracowników i zwiększenie i satysfakcji z pracy. W głównej mierze chodzi o prostą obserwację oraz analizowanie ich reakcji na benefity. Analiza zadowolenia sprawia, że benefity mogą być odpowiednio dobierane, co jest szczególnie ważne np. w branży sprzedażowej. Tu różnorodne systemy motywacyjne mają za zadanie pobudzanie pracowników do działania. A kiedy co roku, w firmie zmieniany jest system motywacyjny, to pracownicy czują dynamikę firmy.

Udany system motywacyjny z https://nais.pl/

Według wielu danych pracownicy są najbardziej zadowoleni z różnych systemów motywacyjnych tylko wtedy, kiedy sami mają możliwość decydowania o tym, w jakiej formie chcieliby otrzymać. Benefity nie są odgórnie narzucone, tak więc każdy pracownik dzięki platformie Nais (https://nais.pl) może zdecydować, w jaki sposób chce spożytkować pieniądze, które wpłacił na jego konto pracodawca. Wybór jest naprawdę szeroki i niesztampowy, ponieważ platforma daje np. możliwość wyboru benefitów ze specjalnie przygotowanych katalogów ofert. Dzięki platformie mamy także możliwość np. zrobienia prezentu swoim znajomym z firmy lub organizowanie zespołowych zrzutek na zespołowe aktywności.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here