Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym przedsiębiorcą, czy menedżerem w średniej firmie, warto być na bieżąco z informacjami rzutującymi na nasze życie zawodowe. Dlatego dziś prezentujemy szybki ranking portali dla przedsiębiorców. Zobaczcie, co warto czytać, kiedy macie ochotę na lekturę aktualnych zmian w przepisach, a co kiedy chcecie dowiedzieć się, jak żyje się prezesom największych firm w Polsce i na świecie.

  1. Portal dla małych i średnich przedsiębiorców urzadskarbowy.eu 

Portal urzadskarbowy.eu to najlepszy serwis z punktu widzenia osoby rozpoczynającej biznes oraz przedsiębiorcy zatrudniającego od 10 do 50 osób. Wyróżnia go kompleksowy dobór tematów: finanse osobiste, zmiany w przepisach, kredyty dla przedsiębiorstw, wzory druków podatkowych, zagadnienie związane z księgowością – wszystko tu znajdziecie.

  1. Portal Harvard Business Review Polska https://www.hbrp.pl/

Jest to serwis internetowy magazynu Harvard Business Review Polska. Portal skierowany jest głównie do doświadczonych menedżerów, specjalistów i generalnie dla wyższej kadry zarządzającej. Ponieważ magazyn współpracuje ze szkołą biznesową Uniwersytetu Harwarda, publikowane teksty mają w dużej mierze charakter naukowy i analityczny.

  1. Serwis dla przedsiębiorców https://300gospodarka.pl/

Serwis dla przedsiębiorców proponuje świeże spojrzenie na wiele tematów i nie zamyka się tylko na polskim podwórku. Autorzy publikacje chętnie przyjmują perspektywę globalną i z niej analizują polską rzeczywistość ekonomiczną. Energetyka, giełda, bankowość, przemysł, rynek pracy to często podejmowane tematy.

  1. Word Life balance w wydaniu https://manager24.pl/

Portal Manager24 jest bardzo zróżnicowanym serwisem kierującym swoje treści przede wszystkim do osób aktywnych zawodowo, czyli po prostu pracowników, a także menedżerów średniego i wyższego szczebla. Na portalu, poza tekstami z zakresu gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy publikuje się sporo treści lifestyle’owych i artykułów z kategorii podróży i turystyki.

  1. Prestiżowy Forbes https://www.forbes.pl/

Elektroniczna odsłona słynnego magazynu Forbes w wersji polskiej. Serwis pisany głównie dla osób piastujących wysokie i eksponowane stanowiska kierownicze: dla dyrektorów, prezesów itd. Serwisowi, tak jak magazynowi papierowemu, można zarzucić promowanie kultu bogactwa (słynna lista najbogatszych ludzi Forbes’a). Platforma uważana za prestiżową, dlatego nierzadko znajdziecie tu wywiady z najbogatszymi Polakami, lecz dużo rzadziej praktyczne informacje dla małych czy średnich przedsiębiorców.

  1. Biznes na luzie https://mambiznes.pl/

Serwis dla przedsiębiorców MamBiznes należy do właściciela m.in. serwisu Bankier.pl. Dużo treści skierowanej dla osób początkujących w biznesie, dla właścicieli start upów i generalnie osób szukających pomysłu na pierwszy biznes. Sporo informacji praktycznych z zakresu podatków, obowiązku składowego dla przedsiębiorców, odliczania VAT czy możliwych form dofinansowania z instytucji państwowych.

  1. Przyjazny rządowi serwis https://wgospodarce.pl/

Portal wGospodarce to serwis dla przedsiębiorców wydawany przez spółkę Fratria sp. z o.o, mocno powiązanej z Prawem i Sprawiedliwością. Dlatego z pewnością nie umknie Wam fakt, iż jest to serwis pisany zgodnie z linią partyjną obecnego rządu. Przeczytacie tu bardzo aktualne informacje na temat szeroko pojętego biznesu, finansów, prawa czy rynku paliw w Polsce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here