Blogi to obecnie jedno z najpopularniejszych narzędzi jeśli chodzi o budowanie swojej marki osobistej czy też rozwoju firmy. Są świetnym uzupełnieniem prowadzenia sklepu online i zdecydowanie ułatwiają docieranie do nowych klientów. Oczywiście, aby tak było blog musi spełniać 3 ważne kryteria, zasady – poznaj je!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/blogowe-pogaduchy-z-internautami-metoda-na-bloga/

Liczy się oryginalność

To jest oczywiste, prawda? Blogów jest tak dużo i stale powstają nowe, że trzeba sprawić, by właśnie nasz był wyjątkowy. W przeciwnym razie ludzie nie będą chcieli go czytać, rekomendować, śledzić. A trzeba powiedzieć dosadnie, że to właśnie ilość osób czytających bloga sprawia, że to narzędzie ma moc. I tutaj pojawia się bardzo ważna kwestia. Dobry blog to nie taki, który jest idealny pod względem wizualnym, ale taki, którzy inni chcą czytać i obserwować. Nie zawsze jest tak, że takim blogiem, który czytają tłumy jest ten blog, który jest wizualnie piękny. Czytane blogi to te oryginalne, wyjątkowe, inne niż wszystkie. Z tą zasadą ma problem wiele osób, które działają w bardzo popularnej niszy. Obawiają się, że oryginalność w takim przypadku jest trudna do osiągnięcia. Tak, może być to wymagające, ale jest na pewno możliwe i warto zadbać o tę oryginalność.

Regularność ma znaczenie

Wiele osób zakłada bloga, bardzo się tym cieszy i właśnie na początku dba o to, aby publikować na nim ciekawe treści i przede wszystkim starają się, aby były one regularnie publikowane, by czytelnik często znajdował coś tam dla siebie. Gdyby nie to, że z upływem czasu ludzie zaniedbują tę regularność nie byłaby ona ważną zasadą z perspektywy blogowania. Ta systematyczność publikowania sprawia, że blog, jak i jego autor są wiarygodni, odbiorca czuje, że może im zaufać. To bardzo ważne z perspektywy rozwoju działalności, firmy, marki osobistej, sklepu.

Ciągły rozwój

Ta zasada jest taką wisienką na torcie i wynika z oryginalności bloga i regularnego jego prowadzenia. Chcąc być oryginalnym, a jednocześnie dbać o ciekawą jakość treści – nie ma innej opcji, aby blog nie rozwijaj się. Dzięki takiemu podejściu zawsze będzie coraz bardziej innowacyjny, a to ma ogromne znaczenie z perspektywy jakości prowadzenia bloga.

Przeczytaj też: http://www.bodyandmind.pl/jak-ja-zaskoczyc-pomysly-na-niespodzianki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here