Kiedy zdecydujemy się na założenie jakiegoś tematycznego bloga czy strony internetowej, wcześniej czy później trzeba będzie zastanowić się nad technicznymi aspektami tego przedsięwzięcia. Jednym z aspektów tej problematyki jest kwestia hostingu.

Załóżmy, że od tygodnia przymierzamy się do założenia własnej strony internetowej. W wolnych chwilach układamy plany, które mają nam pomóc w najlepszym funkcjonowaniu naszego autorskiego bloga. Nie jest to jednak takie proste, bo okazuje się, że oprócz pewnego talentu czy predyspozycji do pisania, ważna jest również kwestia odpowiedniego pomysłu. Dlaczego? Otóż bardzo mało prawdopodobne, byśmy wpadli na pomysł tak rewolucyjny, że rynek padnie bić pokłony przed naszą koncepcją. Zakładając, że wcześniej zrobiliśmy uczciwe rozeznanie, prawdopodobnie natrafiliśmy na co najmniej kilka tworów blogowych i internetowych, które zajmują się wybraną przez nas i może nawet wymarzoną tematyką. Nie ma się co zniechęcać. To raczej normalne.

Powróćmy więc teraz na chwilę do kwestii pomysłu, by ruszyć dalej. Jeśli mamy tematykę i pomysł na nią, możemy pójść krok do przodu i zająć się aspektami czysto technicznymi.

Wybór hostingu dla strony www

Gdzieś pisać trzeba i u kogoś tę możliwość wykupić. Jeżeli nie mamy wokół siebie znajomych, których możemy spytać o zdanie, trzeba nam zdać się na internet. Porównanie firm hostingowych będzie dobrym, pierwszym krokiem. Nikt przecież nie lubi kupować kota w worku. Mogło być tak, że gdzieś usłyszeliśmy o danym usługodawcy i postanowiliśmy, nie zadając sobie trudu poszukiwacza, postawić na hosting właśnie u niego. Może, ale nie musi skończyć się to źle. Nikt tu nie twierdzi, że od razu będziemy niezadowoleni, ale jeśli okaże się, że inna firma jest tańsza i lepiej przystosowana do naszych potrzeb? Warto uniknąć takiej sytuacji i dobrze sprawdzić firmy hostingowe w Polsce, na przykład dhosting.

Są tutaj dwie opcje. Możemy ręcznie wpisywać określone frazy w wyszukiwarkę albo skorzystać z doświadczenia i pracy innych – np. sprawdzić ranking firm hostingowych na websiteplanet.com/pl/web-hosting/ – informacje tam zawarte zdecydowanie ułatwią wybór albo przynajmniej pomogą odrzucić tych dostawców, których po prostu nie chcemy. W końcu, jak już startować to z impetem i z głową. Trudno pracuje się, cofając się do poziomu wyboru usługodawcy, bo nasz obecny nawala lub w jakiś sposób nie spełnia naszych oczekiwań. Lepiej zapobiegać niż leczyć – to stare i wyświechtane powiedzenie ma zastosowanie także w przypadku wyboru określonej firmy hostingowej.

Jako początkujący autorzy pamiętajmy o aspektach technicznych naszej działalności. Nie musimy znać się na wszystkim, ale warto dać sobie więcej czasu lub spróbować zaplanować okres, w którym zajmiemy się doszkalaniem lub nauką problematyki zagadnień, z którą przyjdzie nam się zmierzyć. To rzecz jasna dotyczy między innymi kwestii wyboru hostingu. Jakby nie było – to jedna z ważniejszych rzeczy w tworzeniu autorskiego bloga czy autorskiej strony internetowej. Warto mieć dobry i solidny fundament pod przyszłe treści oraz zadbać o odpowiednie ich wypozycjonowanie w internecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here