Obecnie sprzęt poleasingowy cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż jest to szansa na zakupienie markowych urządzeń, w atrakcyjnych cenach. Nie inaczej wygląda to w przypadku komputerów, gdyż w poszukiwaniu nowego sprzętu o dobrych parametrach, trzeba się liczyć z wydatkiem dużej kwoty pieniędzy. Warto zwrócić zatem uwagę na oferty rzeczy używanych, które wciąż mogą być jednak w pełni sprawne i spełniać wszelkie oczekiwania. Czy opłaca się sięgać po takie komputery?

Stosunek jakości do ceny

Zastanawiając się nad tym czy kupić komputer poleasingowy, warto rozważyć kwestię stosunku jakości sprzętu do jego ceny. Osoby, które potrzebują jedynie podstawowych modeli, potrzebnych do wysyłania maili czy korzystania z internetu, mogą zastanawiać się nad tym czy wersje używane będą dla nich bardziej opłacalne niż nowe. Użytkownicy nastawieni jednak na bardziej zaawansowane modele z dobrymi parametrami, szybko zwrócą uwagę, że na rynku pierwotnym ceny będą bardzo wysokie i nie zawsze wydają się adekwatne. W wielu przypadkach są one po prostu zawyżone, podczas gdy sprzęt szybko traci na wartości, nawet po krótkim czasie użytkowania, gdy sam komputer wciąż jest w pełni sprawny. Warto mieć przy tym na uwadze, że większość firm wybierając komputer poleasingowy, decyduje się na bardzo dobry sprzęt, gdyż zależy im na jak największej wydajności pracowników. Dlatego też tego typu oferty obejmują z reguły niezwykle pożądane modele, a do tego w atrakcyjnych cenach. Pośrednicy zajmujący się skupowaniem sprzętu poleasingowego, a następnie sprzedawaniem go klientom prywatnym, zwracając również szczególną uwagę na stan kupowanych urządzeń i przed ich odsprzedażą dokonują wszelkich koniecznych napraw. Wiele tego typu firm oznacza także klasy danych komputerów, które obrazują jaka jest jakość konkretnego modelu, co znacznie ułatwia decyzje zakupowe.

Kwestie gwarancyjne

Wiele osób rozważających zakup sprzętu używanego martwi się o ewentualny brak gwarancji wobec takich urządzeń. W praktyce jednak większość firm obejmuje komputer poleasingowy własną gwarancją, zapewniając wszelkie potrzebne naprawy czy pomoc, jeżeli w pierwszych miesiącach użytkowania nabywca wykryje jakieś wady. Warto mieć również na uwadze, że w przypadku sprzętu elektronicznego, większość wad występuje tak naprawdę na początku korzystania z nowych urządzeń, gdy objawiają się usterki związane ze złym montażem czy wykorzystaniem nieodpowiednich części. Z tego względu komputer poleasingowy może się okazać nawet mniej awaryjny niż zupełnie nowy model, gdyż został już sprawdzony przez poprzedniego użytkownika i samą firmę oferującą potem taki sprzęt, która z reguły zapewni też nabywcy dodatkowy okres gwarancyjny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here