Niemal każdy wie, że obuwie wykonane z naturalnej skóry jest o wiele najwygodniejsze i trwalsze, niż te z tworzywa sztucznego. Odpowiednio pielęgnowane, może zachować swój pierwotny wygląd i kształt nawet przez wiele kolejnych lat. To również jedna z najlepszych opcji dla osób o delikatnych, problematycznych stopach. Jeżeli masz problem z dobraniem butów, które nie obcierają i są w pełni komfortowe, ten rodzaj obuwia będzie strzałem w dziesiątkę.

Pierwszą i najistotniejszą zaletą butów ze skóry jest ich wysoka jakość. Skóra starzeje się o wiele ładniej niż tworzywa sztuczne. Z biegiem czasu, wykonane z niej obuwie nie staje się coraz bardziej nieforemne i nie traci na estetyce. Zamiast tego, nabiera nieco innego, ale wciąż atrakcyjnego wyglądu, dzięki czemu może być użytkowane przez wiele lat. Oczywiście dużo zależy tutaj od dwóch czynników: rodzaju skóry (np. zamsz może szybciej ulegać uszkodzeniu), a także zabiegów pielęgnacyjnych, którym ją poddajemy. Trzeba pamiętać, że najlepszym sposobem na zachowanie skórzanych butów w idealnym stanie jest stosowanie tzw. prawideł, które utrzymają je w odpowiednim kształcie, oraz dedykowanych im preparatów (past, nabłyszczaczy).

Drugą korzyścią posiadania tego rodzaju obuwia jest ogromna wygoda. Komfort stóp jest w tym przypadku nieodzownym elementem, dla którego wiele osób decyduje się na zakup butów wyłącznie ze skóry naturalnej. Zarówno masywne, jesienno-zimowe botki, jak i eleganckie szpilki czy czółenka – wszystkie są miękkie, szybko dopasowują się do kształtu stopy i zdecydowanie rzadziej powodują powstawanie obtarć oraz odcisków. To prawdziwe wybawienie dla osób, które mają trudności ze znalezieniem wygodnych butów. Trzecia zaleta naturalnej skóry opiera się na zapobieganiu nadmiernej potliwości. Dzięki temu, że jest materiałem w pełni naturalnym, zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza w bucie. W ten sposób skóra oddycha i to nawet przez wiele godzin. Stopa mniej się poci, a komfort noszenia jest zdecydowanie wyższy.

Łatwiejsza naprawa i szeroki wybór

Tym, co motywuje do kupna obuwia z naturalnej skóry, jest również o wiele łatwiejsza naprawa w przypadku uszkodzenia. Gdy dojdzie do powstawania rys lub utraty blasku, można delikatnie ją naciągnąć lub zetrzeć starą powierzchnię, a potem zaimpregnować na nowo. Właśnie z tego względu buty ze skóry są inwestycją, na którą warto się zdecydować, nawet gdy mamy do czynienia z droższymi modelami, których cena wynosi kilkaset złotych.

Ostatni, ale niemniej ważny plus posiadania takiego rodzaju obuwia, to duży wybór spośród wielu rodzajów skóry. Możemy zdecydować się na buty ze skóry licowej, gładkiej i lakierowanej, czyli pokrytej kilkoma warstwami wosków. Wśród dostępnych modeli znajdziemy zarówno materiały matowe, jak i błyszczące. Chętnie wybierane są też tzw. skóry szorstkie, czyli np. nubuk, zamsz, czy welur. Oczywiście, aby skórzane obuwie służyło nam bezproblemowo przez długi czas, najlepiej wybierać produkty od renomowanych firm, zapewniających wysoką jakość i tradycyjne metody wykonania, zgodne z duchem tradycji rzemieślniczej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here