Jaką matrycę wybrać do monitora komputerowego?

0
5119

Gdy przyjrzymy się cenom monitorów, zobaczymy, że występują one w szerokim zakresie cen. Dla laika może się wydawać, że każdy z monitorów będzie spełniał taką samą funkcję – w końcu ma tylko wyświetlać obraz. Jednak odpowiedni wybór monitora ma duży wpływ na jakość, wygodę pracy oraz zdrowie użytkownika. Czasem warto zastanowić się, czy wybór najtańszego modelu monitora będzie dobrym rozwiązaniem. Sprawdź, co musisz wiedzieć monitorze komputerowym, zanim dokonasz wyboru.

  • Monitory różnią się zastosowaną matrycą, która ma główny wpływ na ich użytkowanie oraz funkcje.
  • Każda z matryc stosowana jest w monitorach o innych zastosowań. Warto zastanowić się, jaka będzie odpowiednia dla Ciebie.
  • Warto zastanowić się, czy sprzęt komputerowy do pracy wybrać samemu, czy skorzystać z pomocy technicznej.

W Monitorach stosowane są 3 rodzaje matryc – TN, IPS oraz VA. Każda z nich charakteryzuje się inną ceną, co wpływa bezpośrednio na cenę monitora. Matryca TN to najtańsze rozwiązanie. Monitory, które zbudowane są z tych matryc, posiadają niskie kąty widzenia oraz słabe odwzorowanie kolorów. Obraz, który wyświetlają, można ocenić jako o niskiej jakości. Często są polecane do pracy z dokumentami, co sprawia, że komputery do pracy czy laptop dla pracownika jest wyposażony w taką matrycę. Sprzęt biurowy, który jest wyposażony w takie monitory, jest często oceniany jako szkodliwy dla zdrowia, dlatego warto rozważyć ten wybór.

Kolejnym wyborem są matryce IPS. Są dużo bardziej zaawansowane, ale niestety ich cena jest wyższa niż w przypadku matryc TN. Stanowisko pracy czy laptop, który jest wyposażony w matrycę IPS, będzie zapewniać szerokie kąty widzenia w pionie oraz w poziomie. Jedyną wadą tego rozwiązania jest jego cena, która może stanowić przeszkodę. Wartym polecenia monitorem z matrycą IPS jest Monitor Dell P2418HT.

Matryce VA stanowią kompromis pomiędzy jakością monitorów IPS a TN. Dobrze wybrany może zapewnić odpowiedni stosunek jakości do ceny. Ich właściwości są wyśrodkowane względem konkurencyjnych rozwiązań. Warto jednak pamiętać, że jeżeli budżet na to pozwala, to dużo wygodniejszą pracę zapewnią matryce IPS.

Wiele osób zastanawia się sprzęt komputerowy do firmy, wybrać samemu czy skorzystać pomocy technicznej. Jeżeli podjęta zostanie ta druga opcja, warto skorzystać z usług sklepu Gigam.pl. Konsultant techniczny, który zapewni pomoc w gigam.pl, zaproponuje nowoczesne rozwiązania dopasowane do każdych wymagań. W sklepie gigam.pl można kupić nie tylko monitor, ale również komputer i akcesoria do niego.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here