Zawsze jest dobra pora, by porzucić pracę w korporacji lub w urzędzie i rozpocząć przygodę z własnym biznesem. Jeżeli czujemy się wypalone zawodowo, brak nam motywacji, a do pracy chodzimy jak za karę – to znak, że należy coś w swoim życiu zmienić. Wiele kobiet w przedziale wiekowym między 25 a 35 rokiem życia postanawia przejść na własną działalność. Czy to jest dobry pomysł? Jak to zrobić? Oto 5 pomysłów na kobiecy biznes. Zapraszam poniżej.

1. Odkryj talent i znajdź pasję
Mówi się, że najlepsza praca to taka, która sprawia nam przyjemność. Dlatego też wiele kobiet, które nabierało doświadczenia zawodowego „na etacie” jest zmęczone codzienną rutyną i chce realizować swoje ambicje w zawodzie, który da im satysfakcję. Takie odczucia mają najczęściej panie w wielu od 25 do 35 lat. Rzucenie z dnia na dzień „ciepłej posadki” nie przychodzi łatwo. Dlatego też warto tą decyzję dobrze przemyśleć i precyzyjnie się do niej przygotować. Jeżeli od jakiegoś czasu nasza praca nie daje nam kompletnie satysfakcji, zastanówmy się, jaki mamy talent lub co chciałybyśmy w życiu tak naprawdę robić. Dajmy sobie kilka miesięcy, by odłożyć potrzebne środki na start (warto mieć min. 10 tysięcy na rozpoczęcie własnej działalności). Zróbmy biznes plan oraz rozeznanie co nam będzie potrzebne do realizacji naszych celów (nowy lokal, sprzęt lub jakiś kurs). Małe kroczki będą dużą lepszą opcją niż skok na głęboką wodę. 

2. Biznes modowy 
Modą interesuje się prawie każda kobieta. Dlatego też wiele z nas, gdy myśli o własnym biznesie to stawia na ten właśnie temat. Projektantka mody, krawcowa a może osobista stylistka? Jest wiele zawodów, które można wykonywać. Jeżeli czujemy się w tym dobrze, może warto spróbować? Zapiszmy się na kurs szycia lub projektowania. Jeżeli stanie się to naszą pasją, równie szybko może stać się to naszym zajęciem na całe życie. 

3. Przygoda kulinarna
Niektóre z nas rewelacyjnie czują się w kuchni. Wiele godzin poświęcamy na gotowanie przepysznych potraw lub pieczenie wyjątkowych ciast. Serwis dla kobiet wręcz pęka od inspiracji kulinarnych. Jeżeli jednak, same jesteśmy inspiracją dla siebie – może warto to wykorzystać? Stwórzmy na początek bloga lub konto na portalu społecznościowym i podzielmy się swoimi przepisami. Jeżeli zyskamy obserwatorów i chętnych na nasze dzieła – to znak, że ten talent trzeba wykorzystać. Może warto wynająć lokal i otworzyć małą, klimatyczną kawiarnię z własnymi słodkościami? A może będziemy piec na zamówienie w zaciszu domowym na różne okoliczności? Branża kulinarna i cukiernicza od zawsze cieszy się powodzeniem, więc może warto pójść w tym kierunku? 

4. Fighterka
Wiele kobiet kocha sport i nie wyobraża sobie dnia bez treningu. Może warto więc pójść tą drogą? Otwarcie wielkiej siłowni to dość kosztowny wydatek, jednak działalność związana z zajęciami fitness, kursem jogi lub zajęciami na mini trampolinach są na czasie i nie potrzeba na początek dużych wkładów pieniężnych. Wystarczy wynająć sale, kupić odpowiedni sprzęt i dobrze się zareklamować w naszym mieście. Już nawet zajęcia dwa razy w tygodniu dadzą nam olbrzymią satysfakcję, że wykonujemy to co lubimy. 

5. Artystyczna dusza
W pracy w urzędzie siedzimy 8 godzin, a po południu fotografujemy naturę lub ludzi, malujemy obrazy lub rzeźbimy? Może najwyższy czas przerodzić nasza pasję w biznes? Nie każdy z nas ma talent. Nie każdy z nas umie czerpać z niego zyski. Jeżeli odkryjemy go w sobie, pielęgnujmy i rozwijajmy – tak, by stał się nasza pracą. Jeżeli kochamy robić zdjęcia, zapiszmy się na profesjonalny kurs i na początek stwórzmy portfolio fotografując choćby rodzinę. Nasze prace umieśćmy w internecie. Dzięki temu, wiele osób nas pozna i będzie chciało z nami współpracować. 

6. Niezła organizatorka
Porady dla kobiet w internecie aż huczą, iż każda z nas powinna być dobrze zorganizowana i mieć na wszystko czas. Niestety nie jest tak zawsze. Wiele z nas ma nawet za mało czasu, by zorganizować własny ślub lub urodziny dziecka. Jeżeli czujemy w sobie dryg organizacyjny – może jest to pomysł na dobry kobiecy biznes? Mamy znajomości, wiemy jak szybko i sprawnie załatwić wiele rzeczy – pomóżmy innym. Organizatorka ślubna lub eventowa to ciekawa praca, która daje na pewno mnóstwo adrenaliny i satysfakcji. 

Powyższe porady dla kobiet wskazują, iż naprawdę zawsze można znaleźć w sobie siłę, by zacząć od nowa. Wystarczy dobrze się zastanowić co chcemy robić i w czym odnajdujemy przyjemność i przejść do działania.

Przeczytaj więcej: prawa i finanse w serwisie Kobietawmiescie.com.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here