Występy w reklamach to dla wielu ludzi szansa na podreperowanie domowego budżetu. Powody chęci wystąpienia w reklamie są bardzo różne. Dla niektórych to tylko duża przygoda. Dla innych ogromne znaczenie mają kwestie finansowe. Można powiedzieć, że robią oni to tylko dla pieniędzy. Czasami rodzice uważają, że ich dziecko jest wyjątkowo fotogeniczne i wspaniale prezentuje się w kamerze.

Niezależnie od tego czy to tylko ich subiektywne uczucie czy prawda, można się o tym przekonać i zgłosić dziecko do agencji, która zajmuje się wyłapywaniem i angażowaniem modelów do reklam. Wystąp w reklamie może być dla dziecka wspaniałą przygodą. Występ w reklamie może być również wspaniałą przygodą dla osoby dorosłej. Przy okazji można przecież podreperować domowy budżet.

Jak zgłosić dziecko do reklamy?

Można nawiązać kontakt z profesjonalną agencją lub śledzić wiadomości w Internecie i czekać na informacje o castingach. Prawda jest taka, że do reklam rzadko zatrudnia się profesjonalnych aktorów. Ci najbardziej znani mają bardzo wysokie stawki i nie każdego na to stać. Czasami pojawiają się wątpliwości, czy angażowanie dziecka do reklam jest etyczne. Trudno mówić o tym, że dziecko ma wolną wolę i podejmuje świadome decyzje. Często decyzja o tym, żeby kilkulatek zagrał swoją rolę w reklamie, serialu lub w filmie jest jednostronną decyzją rodziców.

Pytanie kilkuletniego dziecka o to czy chce zagrać wydaje się oczywiście zasadne. Trudno jednak wyobrazić sobie, że dziecko podejmuje decyzję świadomą, zna konsekwencje i możliwe następstwa takiego występu. O niektórych reklamach świat zapomni już po kilku tygodniach. O innych reklamach świat będzie pamiętał bardzo długo. Warto wiedzieć, że dzisiaj dzieci są bezlitosne i bardzo łatwo przychodzi im wyśmiewanie innych. Czy to jest jednak powód, aby odmawiać dziecku tej wspaniałej przygody występu w reklamie? Absolutnie nie! Należy jednak przemyśleć wszystkie za i przeciw. Należy mieć świadomość że ta decyzja nie będzie miała konsekwencji tylko w najbliższych tygodniach, ale może odbić się na całym życiu dziecka.

dziecko do reklamy

Granie w reklamach w postaci ośmieszających nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ktoś jednak takie postaci musi kreować. Na pewno warto zgłosić się do dobrej agencji, która zadba o wszystko również od strony prawnej. Wszyscy oglądamy reklamy, jedni z mniejszą chęcią, inni – większą. Reklamy otaczają nas z każdej strony. Bobasy i małe dzieci w reklamach to coś co niezwykle nas rozczula i rozśmiesza. Warto zdawać sobie sprawę, że za decyzją o występie w reklamie często stały wielotygodniowe wątpliwości rodziców, które w końcu zostały rozstrzygnięte. Występ w reklamie to fantastyczna sprawa. Można poznać trochę telewizyjnego świata, a jednocześnie nie być związanym kontraktem serialowym czy filmowym. Każda nowa przygoda otwiera nowe drzwi.

Ktoś kto wystąpił w reklamie jako dziecko nie musi przecież zostawać profesjonalnym aktorem. Jednak może zdarzyć się, że talent dziecka zostanie odkryty właśnie podczas pracy w reklamie. Wiele reklam jest nijakich – są jednak takie zapadające w pamięć. Wiele reklam pamięta się nawet po kilkunastu albo kilkudziesięciu latach od ich emisji. Zaangażowanie dziecka do takiej reklamy przyniesie mu dużą popularność. Problem w tym, że nie każde dziecko jest na taką popularność gotowe. Dlatego warto zdawać sobie sprawę z różnych konsekwencji grania w reklamach. Warto podjąć taką decyzję w gronie rodzinnym biorąc pod uwagę predyspozycje fizyczne i psychiczne dziecka.Dziecko może wystąpić nie tylko w reklamie telewizyjnej.

dzieci

Często poszukiwane są dzieci do reklam artykułów w gazetkach do supermarketów. Małe dzieci mogą być modelami do pokazywania odzieży. Rozkoszny bobas jak nikt inny zareklamuje śpioszki czy mleko modyfikowane. Jeżeli dziecko pozwoli podeprzeć domowy budżet dodatkowymi pieniędzmi to można się z tego tylko cieszyć. Takie pieniądze mogą kiedyś otworzyć dziecku wiele drzwi. Rodzice mogą położyć je na lokatę aby dziecko skorzystało z nich na przykład w czasie studiów albo w czasie startu w dorosłe życie. Dziecko może nawet zarobić tyle, na jednej czy wielu reklamach, aby w przyszłości mieć na wkład własny na mieszkanie.

Występ w reklamie, serialu filmie czy programie paradokumentalnym, to nie jest coś niemożliwego do zrealizowania. Wystarczy chcieć – w większości przypadków. Szczególnie jeśli chodzi o seriale paradokumentalne – nie trzeba cechować się wyjątkową dykcją czy aparycją. Potrzebni są różni ludzie, grubsi, szczuplejsi, blondyni, bruneci, bladzi i opaleni.

[Głosów:70    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here