Nowoczesne metody uprawy zbóż spowodowały, że rolnicy mogą obecnie osiągać jeszcze lepsze plony niż przed laty.

Uprawa zbóż cieszy się dużą popularnością w Polsce, a także w innych krajach świata, które mają ku temu odpowiednie warunki. Zboża stanowią od wieków podstawę żywienia człowieka, dlatego także i dzisiaj są chętnie uprawiane.

Zagrożenia dla uprawy zbóż

Zboża są narażone na szereg niebezpieczeństw, które wynikają nie tylko z nieodpowiednich warunków pogodowych czy niewłaściwego przygotowania gleby do wysiewu.

Różne gatunki zbóż, w tym popularna pszenica ozima oraz jęczmień ozimy, są także narażone na szereg różnych zagrożeń ze strony konkurujących chwastów, grzybów, a także insektów. Takie niebezpieczeństwo może zakończyć się nawet znacznym zmniejszeniem plonu, powodując poważne straty. Wystarczy tylko kilka dni, aby uprawa zbóż została zniszczona przez rozprzestrzeniający się grzyb lub chwast.

Aby uprawa zbóż nie wiązała się z wysokim ryzykiem, w nowoczesnym rolnictwie stosuje się obecnie specjalne środki ochrony roślin.

W celu zwiększenia potencjału zbóż można wykorzystywać różnego rodzaju środki wspomagające ich prawidłowy rozwój:

  • fungicydy – środki ochrony przed grzybami
  • herbicydy – środki ochrony przed chwastami
  • regulatory wzrostu
  • zaprawy nasienne

Producenci oferują obecnie pełną gamę różnych specyfików, z którymi uprawa zbóż może stać się jeszcze bardziej opłacalna. Właściwie dobrane wspierają optymalny wzrost, zapewniają większą ochronę na czynniki niszczące, a także poprawiają jakość plonów, na przykład przez zwiększenie zawartości białka.

Nowoczesne środki ochrony roślin – z nimi uprawa jest opłacalna!

Poprzez zastosowanie specjalistycznych środków ochrony roślin uprawa zbóż może stać się jeszcze bardziej efektywna, a tym samym może przynosić jeszcze mniej strat rolnikowi.

Dobór nowoczesnych specyfików do ochrony roślin i stosowanie ich według wskazań producenta to sprawdzone rozwiązanie – dla rolnika to pewność, że jego uprawy będą zabezpieczone przed szeregiem niekorzystnych czynników, które mogą wywołać poważne straty.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here