Reklama dźwignią handlu – to powiedzenie towarzyszy przedsiębiorcą od pokoleń. Na odpowiedniej strategii marketingowej promowały się znane nam dzisiaj, globalne marki, jak Coca-Cola. U zarania, podstawą każdego lokalnego czy światowego brandu jest chwytliwy baner reklamowy. Do dziś niewiele w tej materii uległo zmianie – przestrzeń publiczną ciągle wypełnia wydruk wielkoformatowy. Jedyną różnicą jest technologia, w jakiej reklamy są wykonywane. Mowa o drukarniach banerów UV. Przyjrzyjmy się zaletom takiego rozwiązania.

Wszechstronność zastosowania banerów wielkoformatowych UV

Drukarnie wielkoformatowe oferują swoim klientom wydruk UV. Od standardowego nadruku atramentowego różni go zastosowana powłoka – jest to cienka warstwa płynnego polimeru. Pod wpływem promieniowania UV warstwa ta ulega polimeryzacji, czyli utwardzeniu. W ten sposób zamiast atramentu, druk wielkoformatowy stanowi swoistą warstwę plastiku, odporną na czynniki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne oraz zachowującą bardzo wysoką jakość kolorów.

Wszechstronność banerów UV polega na tym, że można go wykorzystywać na wielu rodzajach powierzchni, zarówno płaskiej, jak i zakrzywionej. Drukarnie wielkoformatowe dają także dużą dowolność materiałów, na których można nadrukować reklamę, są to zarówno standardowe powierzchnie, jak papier, karton, folia czy siatka. Jak dowiadujemy się z Eye-design.net.pl, wielkoformatowy druk UV można wykonać także na szkle, pleksi, płytach PCV itp.

Wydruk wielkoformatowy – banery UV odporne i trwałe na lata

Inwestując w banery wielkoformatowe, zwykle robi się to z myślą o dłuższym czasie. Niestety przy takim założeniu druk atramentowy nie daje dobrych rezultatów – wystarczy spojrzeć na tanie plakaty, które zawieszane są na słupach ogłoszeniowych, przystankach itp. Duża wilgotność, intensywne opady, wiatr, czynniki mechaniczne (choćby kontakt z ludźmi), to tylko kilka przykładów czynników, jakie mogą zniszczyć baner wielkoformatowy. Wydruk UV jest trwały przez lata, odporny tak na działanie słońca, jak i deszczu, spójny i zachowujący jakość grafiki bez względu na upływający czas.

Wydruk wielkoformatowy

Fot. Maszyna do Druku UV 5 M. Źródło: www.eye-design.net.pl

Banery UV – idealne do zadań specjalnych

Uniwersalna technologia drukowania banerów UV sprawia, że znalazła ona zastosowanie w bardzo wielu branżach (choć wciąż najbardziej ceniony jest wielkoformatowy druk reklamowy). Z uwagi na brak szkodliwych dla człowieka produktów, wydruk UV stosowany jest we wnętrzach budynków, m.in. biurowców, hoteli, restauracji czy galerii handlowych. Duża trwałość oraz kompatybilność z materiałami sprawia, że cenią go sobie budowlańcy oraz firmy zajmujące się małą architekturą i wystrojem wnętrz. Nadruk UV jest możliwy także na zakrzywionych powierzchniach. Co ciekawe, banery UV są suche praktycznie od ręki – gotowy do użycia zaraz po zakończeniu prac.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here