Nie możesz włączyć niektórych materiałów wideo a nawet przeglądać w całości, treści jakie znajdują się na wielu stronach internetowych? Zatem najpewniej masz zablokowane reklamy, a co za tym idzie jest to problem z którym możemy sobie samodzielnie poradzić a przede wszystkim osiągnąć zamierzony efekt.

Co blokuje nasze reklamy?

Najczęstszym powodem blokowania reklam, jest posiadanie wtyczki czy nawet programu jaki to umożliwia, jednocześnie co za tym idzie należy je odinstalować a tym samym najzwyczajniej w świecie wyłączyć.

Warto jednak na samym początku poznać niektóre z nich oraz dowiedzieć się więcej na ich temat, najbardziej znane programy do blokowania reklam to :

Adblock Plus- to chyba najbardziej popularne rozszerzenie, którego zadaniem jest blokowanie reklam w internecie, niejednokrotnie występuje jako wtyczka, dostosowana do wszystkich znanych nam przeglądarek internetowych. Jej zaletą jest to, iż nie wymaga jakiejkolwiek instalacji lecz bezpośrednio integruje się z posiadaną przez nas przeglądarką. Jest bardzo skuteczna gdy chodzi o blokowanie reklam, nie tylko w aspekcie banerów ale również pozwala na ich zablokowanie nawet na największych stronach internetowych, takich jak YouTube czy Facebook. Przemawia za nią również fakt, iż możemy wybrać strony na których chcemy aby nie wyświetlały się reklamy.

jak wyłączyć blokowanie reklam

AdFender- pomimo tego, iż wymaga oddzielnej instalacji jako optymalne w tym aspekcie narzędzie, jest nader interesującym rozwiązaniem, które całkowicie blokuje jakiekolwiek reklamy a nawet nieznane skrypty. W tym przypadku mówimy zatem nie tylko o możliwość pozbycia się reklam z poszczególnych stron internetowych, ale przede wszystkim zagwarantowania sobie bezpieczeństwa.

Ghosthery- to wtyczka która umożliwia nam zagwarantowanie sobie poziomu prywatności, zwłaszcza w aspekcie blokowania materiałów, które na stronach internetowych mogą pobierać od nas jakiekolwiek informacje. Zatem nie dopuści ona żadnej nieznanej sieci marketingowej czy też wzorców śledzenia, i w razie czego zablokuje je ograniczając ich możliwość adekwatnego działania. Ciekawostką może być fakt, iż wtyczka ta umożliwia nam poznanie informacji na temat danej firmy, która w bezpodstawny sposób zamierza zebrać wiadomości o naszej osobie.

Ad Muncher- jest alternatywą która zyskuje na zainteresowaniu, jednocześnie wymaga zainstalowania na dysku, oferując możliwość efektywnego blokowania wszystkich reklam. Mamy możliwość samodzielnego modyfikowania stron i portali, na których nie chcemy aby wyświetlały nam się wspomniane reklamy.

Ublock- działa niemal tak samo jak AdBlock Plus, i jej najważniejszym przeznaczeniem jest blokowanie wszystkich niechcianych oraz niepożądanych reklam. Zużywa ona znacznie mniej pamięci niż AdBlock Plus i dodatkowo współpracuje z Mozilla Firefox, Safari czy też Google Chrome.

Jak odblokować możliwość oglądania reklam?

Jeżeli już zapoznaliśmy się ze wspomnianymi wtyczkami do blokowania reklam (zwłaszcza tymi które opisaliśmy powyżej), to czas najwyższy zabrać się za odinstalowanie samej wtyczki, co nie powinno stanowić żadnego problemu. Najważniejsze aby uwzględnić przy tym typ posiadanej przez nas przeglądarki, rodzaj wtyczki oraz metodę najbardziej optymalną pod względem pozbycia się jej, a tym samym usunięcia.
W ustawieniach każdej przeglądarki internetowej, powinny znaleźć się informację o wtyczkach które posiadamy, tym samym to jeden z pierwszych i podstawowych kroków jakie należy wykonać. Kolejny to postępowanie zgodnie z poszczególnymi etapami jej odinstalowania.

komputer

Dlaczego warto odblokować oglądanie reklam?

Dlaczego warto odblokować oglądanie reklam? Bowiem w wielu sytuacjach jak wspomniano na samym początku, możemy dzięki nim przeglądać darmowe materiały wideo, czy też uzyskać dostęp do treści jakich nie moglibyśmy przeglądać posiadając adekwatną co do tego wtyczkę. Niech nie stanowi zaskoczenia sytuacja, w której wprowadza to pewne ograniczenia w sytuacji gdy korzystamy z zasobów internetu.

Reklama zazwyczaj nie trwa zbyt długo, a z czasem nie będziemy zwracali na nią uwagi, ewentualnie powinniśmy się zastanowić czy zawsze chcemy aby wszędzie się ona wyświetlała, co to oznacza? Mianowicie ręczną konfigurację reklam, w kontekście poszczególnych stron, portali czy materiałów, na co zresztą decyduje się wiele osób. W wielu jednak sytuacjach, jedynie całkowite pozbycie się wtyczki która zintegrowała się z naszą przeglądarką, pozwoli nam osiągnąć taki a nie inny cel.

Warto zatem zapoznać się z ustawieniami, programami a tym samym wtyczkami jakie są zainstalowane, jednocześnie rozpocząć proces ich wyłączenia a więc odinstalowania zgodnie z przeznaczeniem czy też w odpowiedni dla nich co oczywiste sposób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here