Reklamy atakują nas na każdej stronie i przeglądarce. Wyjątkiem są tylko strony prywatne, na których ktoś nie życzy sobie żadnych reklam, jednak jest to odsetek. W dzisiejszym internecie każdy kto ma chodź trochę widzów/odwiedzających stronę może zarobić parę groszy właśnie na tym, że zgodzi się, aby na jego stronie były wyświetlane reklamy.

Są strony, na których reklamy te są umieszczone w wygodnych miejscach i nie przeszkadzają w normalnym użytkowaniu, jednak są też takie, które atakują wręcz nasz ekran i ciężko jest je wyłączyć. Oczywiście za tego typu reklamy właściciele stron mają płacone najwięcej, ponieważ użytkownik nie jest w stanie przegapić wyświetlonego na cały ekran samochodu, czy szyldu jakiegoś sklepu.

Jak usunąć reklamy z chrome?

Najprostszy sposób na usunięcie reklamy z większości stron to zainstalowanie adblock. Jest to program blokuje większość reklam, radzi sobie z 98% reklamami. Włącza się on od razu po zainstalowaniu i działa bez naszej ingerencji. Jednak oczywiście możemy go sobie odpowiednio skonfigurować, aby na przykład nie blokował reklam na stronie, którą chcemy wspierać.

Najbardziej odczujemy działanie programu adblock na Youtub’e. Nie będą nam się wyświetlały reklamy czasowe, gdzie musimy czekać kilka sekund i oglądać coś, co nas nie interesuje. Tak samo nie będą nam pojawiały się wszelkie reklamy pod filmikiem, czy w prawym górnym rogu.

Bardzo dobrym programem jest również adw cleaner, który pomoże nam poradzić sobie z niechcianym oprogramowaniem instalującym się w parze z innymi programami bez naszej ingerencji lub przez nasze przeoczenie(czasami instalując coś, mamy możliwość odznaczenia instalacji jakiegoś programu, ale przez pośpiech, lub przez to, że notka jest napisana dziwną czcionką niestety nie zauważamy tego i instalujemy jakieś wirusy).

jak usunąć reklamy z chrome

Takie programy odpowiadają czasami za wyświetlanie reklam, których możemy uniknąć, jak również zmieniają one ustawienia przeglądarki i dodają swoją wyszukiwarkę jako domyślną.
Jeżeli chodzi o same reklamy, warto korzystać z takich stron, które są warte, aby przemęczyć się trochę i obejrzeć daną reklamę. Jeżeli nie chce nam się oglądać reklamy to trochę tak jakbyśmy nie zasługiwali na korzystanie z tej witryny, ponieważ często dla twórcy takiej strony reklamy to jedyny, lub jeden z niewielu źródeł dochodu.

W 2018 roku wiele stron zaczęło zauważać ingerencję Adblocka i w momencie, kiedy mamy go uruchomionego to nie skorzystamy z tej strony. Jeżeli na tej stronie mamy jakieś seriale, filmiki lub artykuły, to skrypt, który jest odpowiedzialny za rozpoznanie, czy korzystamy z adblocka będzie kazał nam wyłączyć go, bo w przeciwnym razie nic nie zobaczysz.

Twórcy stron/filmików itp. sami wiedzą ile takich reklam mogą nałożyć na jedna podstronę lub dodać w czasie jednego wideo. Widz nie jest głupi i nie ma nieskończenie dużo czasu, więc jeżeli reklamy, którymi jest atakowany zewsząd zaczną go denerwować to skończy korzystanie z tej witryny, co przeniesie się na coraz mniejsze zyski, aż w końcu taki twórca przekona się, że musi zmniejszyć ilość reklam, albo nie zarobi nic, bo ludzie zaczną od niego uciekać.

Akurat sam google chrome zaczął też sam blokować część reklam, które były uznane za najbardziej irytujące.
Żadnym programem nie poradzimy sobie natomiast z reklamami sponsorowanymi, czyli takimi, za które ktoś specjalnie zapłacił, aby Ci się wyświetlały. Przykładem takich reklam są te na portalach społecznościowych, wszelkie reklamy blogów, firm prywatnych czy usług. Taki reklamy będą wyświetlać się nam na Facebooku, Instagramie i innych.

jak usunąć reklamy

W dzisiejszych czasach niestety marketing internetowy jest tak mocno rozwinięty, że wszystkich reklam się nie ominie. Jeżeli nie chcemy ich widzieć na KAŻDEJ stronie, to będziemy musieli przestać korzystać z internetu, nie ma innego wyjścia.
Aby uniknąć też reklam niechcianych lub takich, które mogą nam wyrządzić jakąś szkodę na komputerze, lepiej unikać stron, których istnienie nie jest w pełni legalne.

Były przypadki, gdzie hakerzy po wejściu na ich stronę przechwytywali na przykład obraz z kamerki internetowej zainstalowanej w laptopie. Jest na to mała szansa, jednak lepiej mieć się mimo wszystko na baczności.
Internet jest jak telewizja, chcąc obejrzeć jakiś film czy program, musimy przebrnąć przez kilkanaście minut reklam pomiędzy jednym programem a drugami a czasami nawet w trakcie programu. Odpowiednie firmy płacą właścicielom stacji za wyświetlenie takiej reklamy i dokładnie tak samo działa to dzisiaj w internecie- wyświetlenia reklam budują marketing.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here