Paralizator to jedna z najskuteczniejszych form samoobrony. Warto jednak mieć świadomość, że rynek oferuje bardzo szeroki wybór paralizatorów, więc jeśli chcemy, by spełnił nasze oczekiwania, powinniśmy dobrać go odpowiednio. Na co zwrócić uwagę? Jak i gdzie kupić taser?

Żyjemy w niebezpiecznych czasach, więc powinniśmy dołożyć starań, by zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz swoim bliskich. Niektórzy mogą liczyć na łut szczęścia, inni na pomoc policji, jednak kiedy dochodzi do sytuacji, w których potrzeba natychmiastowej reakcji, powinniśmy wiedzieć, jak sami się obronić. W takich przypadkach bardzo pomocny może okazać się taser, znany wszystkim jako paralizator.

Jak działa paralizator?

Paralizatory znane są z tego, że wykorzystują je służby mundurowe. Najczęściej są stałym wyposażeniem policji, straży miejskiej i służby ochrony, ale coraz częściej też osób cywilnych. Zapewniają skuteczną obronę przed złodziejami, napastnikami, a nawet dzikimi zwierzętami. Aby z nich korzystać, nie trzeba mieć zezwolenia. Sam mechanizm działania paralizatora jest bardzo prosty. Kiedy na taserze naciskamy rękojeść, wytwarzane są impulsy elektryczne o wysokim napięciu, które przy kontakcie z dowolną częścią ciała, powodują silny ból, zakłócenie pracy układu nerwowego i pozwalają przejąć kontrolę nad aparatem ruchu osoby obezwładnionej. Paralizator ma moc rażenia do 5 metrów, co oznacza, że wcale nie musimy być w bliskim kontakcie z napastnikiem, by go zaatakować.

Taser – jakie cechy powinien mieć dobry paralizator?

Jak już wspomnieliśmy, na rynku dostępnych jest wiele różnych odmian taserów. Jak w takim razie znaleźć coś dla siebie? Jakie cechy powinien mieć paralizator? Przede wszystkim powinniśmy kierować się wagą oraz rozmiarami paralizatora. Odpowiedni model to taki, który będzie dostosowany do rozmiarów naszego ciała. Co to właściwie oznacza? Taser nie może być ani za duży, ani też za ciężki, bo w sytuacji zagrożenia nie będziemy w stanie go użyć. Dobry taser to taki, który ma solidną obudowę oraz funkcje dodatkowe. Warto brać pod uwagę te modele, które są wyposażone w 4 tryby pracy: wyłączony, latarka diodowa LED, głośny alarm akustyczny oraz tryb paralizatora. Mocna latarka diodowa pozwoli oświetlać drogę w ciemnościach, a sygnał akustyczny o głośności 145db pozwoli odstraszyć napastnika i zaalarmuje otoczenie. Warto również upewnić się, czy paralizator jest wyposażony w ładowalny akumulator, bo to dodatkowo pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy i sprawi, że urządzenie będzie zawsze gotowe do pracy.

Jak i gdzie kupić paralizator?

Tasery powinniśmy kupować tylko u oficjalnego i zaufanego dystrybutora, który ma w ofercie urządzenia wysokiej jakości. Dlaczego jest to tak ważne? Przede wszystkim paralizator zakupiony na bazarze lub w nieznanym sklepie może być słabej jakości, a więc w sytuacji zagrożenia, może po prostu nie zadziałać lub też wręcz przeciwnie, zadziała ze zbyt dużą mocą, powodując u napastnika trwały uszczerbek na zdrowiu lub nawet zagrożenie życia. Gdzie w takim razie kupić paralizator? Zarówno w sieci, jak i w realu działa wiele profesjonalnych sklepów, w których można kupić paralizator. Jedyne co trzeba zrobić to upewnić się, że faktycznie mamy do czynienia z punktem godnym zaufania. Niezawodny okaże się taser z e-sklepu Protarget.com.pl

Paralizator to skuteczne urządzenie, które nie kosztuje dużo, ale pozwala na szybką reakcję w kryzysowych sytuacjach. Jeśli chcemy zawsze czuć się bezpiecznie, warto pomyśleć o jego zakupie. W tym celu musimy porównać modele dostępne na rynku, a także dowiedzieć się, jak należy z niego korzystać. 

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here