Zamiast nudnych wykładów – interaktywne tutoriale i quizy. Internet daje coraz większe możliwości, jeśli chodzi o platformy edukacyjne i systemy szkoleniowe dla firm.

Szkolenia dla pracowników kojarzą się z dość dużym zamieszaniem w całej firmie. Wynajem sal i dobór mówców to olbrzymie koszty. Funkcjonowanie przedsiębiorstwa może wręcz zostać zawieszone, gdy przez kilka godzin pracownicy szkolą się na zajęciach. Z jeszcze większymi nakładami czasu i finansów wiążą się szkolenia wyjazdowe, które trwają niekiedy wiele dni. Obecnie jednak istnieją inne możliwości. Da się systematycznie poprawiać kompetencje osób zatrudnionych w firmie w sposób wygodny dla szefa i jego podwładnych.

Komu powierzyć tworzenie systemu szkolenia pracowników?

Takie możliwości daje internet. Początkowo w celach szkoleniowych wykorzystano czasem ogólnie dostępne quizy czy narzędzia. Rzadko jednak to przynosiło to spodziewane efekty. Poza tym trudno w przypadku otwartych platform rzetelnie mierzyć wyniki. Alternatywą były platformy edukacyjne tworzone bezpośrednio w firmie. To jednak podobne wady, co przy tradycyjnych szkoleniach: duże koszty i konieczność zaangażowania do projektu wielu osób. Alternatywą jest zlecenie wykonania platformy edukacyjnej zewnętrznej firmie.

Platforma edukacyjna do onboardingu i dla klientów

To zresztą nie tylko szansa na stworzenie platformy szkoleniowej dla pracowników firm. Wiele agencji tworzących systemy szkoleń na platformy edukacyjne oferuje też dodatkowe możliwości. Przykładowo w Wecreo poza typowym e-learningiem służącym poszerzaniu kompetencji może to być:

  • Onboarding – czyli system służący do wdrażania nowych pracowników w obowiązki czy działanie firmy. Przerabianie ćwiczeń czy oglądanie klipów on-line w wolnym czasie jest znacznie efektywniejsze niż nudne wykłady na żywo lub testy na papierze.
  • Platforma szkoleniowa dla kontrahentów – To głównie tutoriale i poradniki korzystania z towarów czy usług. Za pomocą takich narzędzi można też prowadzić marketing.
  • Platforma dla klientów firmy – Mogą się na niej dowiedzieć więcej na temat dbania o zdrowie, przygotowywania posiłków czy aktywności fizycznej – wszystko to w powiązaniu z produktami marki. Zakres tematyczny jest właściwie nieograniczony.

Szkolenia pracowników przyszłości

Obecnie tego typu szkolenia są szczególnie ważne, biorąc pod uwagę sposób przyswajania treści przez użytkowników. W cenie są szybkie i interaktywne rozwiązania, a wykłady, z których trzeba robić notatki, kojarzą się już tylko ze szkołą. Ta tendencja będzie się pogłębiać.

Tworząc ciekawy tutorial z pomocą specjalistów z firmy takiej jak Wecreo, możesz dostarczyć pracownikowi firmy lub jej klientowi nie tylko wiedzy, ale i rozrywki. Dzięki temu automatycznie poprawi się jego postrzeganie całego przedsiębiorstwa – to jeden z wielu pozytywnych skutków ubocznych wprowadzenia do portfolio szkoleniowego firmy ciekawych szkoleń na platformie e-learningowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here