Kuchnia w wielu domach i mieszkaniach pozostaje najważniejszym pomieszczeniem. To właśnie tam spędzamy czas na wspólnych posiłkach, czerpiemy przyjemność z gotowania czy serwowania potraw. Panie domu i nie tylko one lubią swoje przytulne kuchnie, w których niejednokrotnie podejmują gości. Nic więc dziwnego w tym, że w kuchni powinno znaleźć się miejsce na radio. Muzyka towarzysząca gotowaniu i jedzeniu może sprzyjać relaksowi. Zastanówmy się zatem, jaki system nagłośnienia w kuchni będzie odpowiedni?

Najpierw radio

Źródłem muzyki w naszej kuchni może być radio. Pozwoli ono rozkoszować się poranną kawą, dostarczy wiadomości z kraju i ze świata, a do tego porcję naprawdę dobrej muzyki. Możemy do woli wybierać stacje radiowe, których będziemy słuchać we własnej kuchni. Gotowanie przy muzyce jest jeszcze przyjemniejsze.

Sprzęt muzyczny do kuchni powinien być umieszczony w miejscu, w którym nie będzie miał kontaktu z nadmierną wilgocią czy wysoką temperaturą. Wykluczone zatem będą wszelkie miejsca w sąsiedztwie zlewu, kuchenki czy piecyka.

Radio do kuchni może być wolnostojące, do zabudowy albo podwieszane. Prosty montaż radia wolnostojącego sprawia, że cieszy się ono od lat niezmienną popularnością. Jednak jeśli chcemy wprowadzić do swojej kuchni nowatorski element, być może zainteresują nas radia do zabudowy w suficie. Podwieszane radio kuchenne możemy umieścić bezpośrednio pod szafką kuchenną, w miejscu, w którym bez problemu będziemy mogli je obsługiwać.

Zabudowa głośników i radia

Dobre nagłośnienie w kuchni można zapewnić sobie z wykorzystaniem radia kuchennego do zabudowy, które montuje się np. w podwieszanych sufitach lub w naściennych puszkach montażowych. Prosty montaż, według instrukcji producenta, nie powinien nikomu sprawić większego problemu. Zestawy tego typu składają się z pary głośników oraz modułu radiowego, z anteny i kabli oraz podłączeń. Różnić mogą się one wielkością i mocą głośników oraz dodatkowymi funkcjami. W zestawach z radiem do zabudowy dołączane są zwykle głośniki Bluetooth, które łączą się z radiem zdalnie i nie wymagają kablowego podłączenia do prawidłowego działania.

Wszystkie posiadają pilot zdalnego sterowania. Dzięki takim zestawom można zbudować nagłośnienie multiroom. Sprawdz, co jeszcze można zainstalować w swojej kuchni dla nadania jej iście muzycznego wymiaru.

Nie tylko radio

Niektóre radioodbiorniki przeznaczone do użytku w takich pomieszczeniach jak kuchnia, mogą być wyposażone nie tylko w moduł radiowy, ale również odtwarzacz płyt CD czy też wejście USB, pozwalające na odsłuchiwanie muzyki w formacie MP3. To wygoda dla tych osób, które chcą słuchać poszczególnych radiostacji, ale od czasu do czasu chcą posłuchać swojego ulubionego wykonawcy czy zespołu.

[Głosów:7    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here