System alarmowy uważany jest za niezwykle skuteczną metodę ochrony przed włamaniem. Potwierdzają to badania wykonane m.in. przez policję. Jeśli więc zastanawiasz się nad wyborem systemu do zabezpieczenia swojego domu, na pewno warto, byś w swoim zestawieniu uwzględnił również system alarmowy. Dlaczego? Przekonaj się!

Zalety systemów alarmowych

System alarmowy bez wątpienia jest świetnym zabezpieczeniem przed intruzami, którzy próbowaliby dostać się do domu podczas Twojej nieobecności. Co więcej, jest to także doskonała ochrona dla domowników, którzy podczas wizyty nieproszonego gościa przebywają w swoich czterech kątach. System bowiem natychmiast poinformuje ich o jakimkolwiek niebezpieczeństwie.

Świetną opcją są także elementy ochrony obwodowej, które dostępne są w postaci czujek wibracyjnych lub kontaktronowych. Pozwalają na ustawienie czuwania dziennego, dzięki czemu domownicy mają swobodę poruszania po obszarze chronionym, podczas gdy próba wejścia do niego z zewnątrz uruchomi alarm. Oprócz tego rozwiązania system alarmowy można rozszerzyć o szereg innych opcji, np. ochrona przed zalaniem, a także ulatnianiem gazów. Wykorzystując systemy alarmowe uzyskujemy także funkcję powiadomień, która pozwala na przesyłanie komunikatów głosowych za pomocą telefonu (połączenie, SMS, e-mail).

kamery

Dużym udogodnieniem jest także system bezprzewodowy, który skutecznie wypiera popularne do tej pory rozwiązanie z okablowaniem. Teraz połączenie przechodzi drogą radiową, a jego skuteczność jest równie dobra, co w przypadku poprzedniej, mniej funkcjonalnej opcji.

Kompleksowe systemy alarmowe

Spośród najbardziej kompleksowych systemów alarmowych wyróżnia się przede wszystkim te, które łączą centralę alarmową – https://www.montersi.pl/satel-integra z funkcjonalnościami, które daje nam inteligentny dom. Dzięki temu bowiem będziesz mógł skorzystać zarówno z powiadomień SMS oraz zdalnego sterowania, a także z bezprzewodowych czujek.

montersi

Jeśli chcesz zainstalować system alarmowy w swoim domu, powinieneś o tym pomyśleć już na etapie projektowania. Warto w tym celu podjąć współpracę z profesjonalną firmą jak Montersi.pl, która zajmuje się tym na co dzień.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here