Od dawna wiadomo, że ludzie wyszukują informacje w wyszukiwarkach, licząc na szybki efekt. Jeżeli więc twoja strona internetowa nie znajduje się na pierwszej liście wyników wyszukiwania, to szanse trafienia na nią potencjalnego klienta maleją. Czy da się jednak coś zrobić, by strona była wyżej w wynikach wyszukiwania?

Zadbaj o czytelność i aktualność strony

Roboty indeksujące strony internetowe oceniają wiele różnych aspektów strony. Jednym z nich jest to, czy strona jest czytelna, czy znajdują się na niej treści przydatne dla klientów, a także to, czy jest aktualizowana na bieżąco. Warto również zadbać o to, by dane kontaktowe były łatwe do znalezienia – na przykład w stopce, powtarzającej się na dole każdej podstrony.

Pozycjonuj lokalnie

Usługa pozycjonowania strony jest dziś usługą coraz bardziej powszechną. Coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju usługę, aby sprawić, że ich strona będzie wysoko w wynikach wyszukiwania. Zamiast wydawać pieniądze na pozycjonowanie ogólnych fraz, warto uderzyć w pozycjonowanie lokalne, powiązane z miejscem wykonywania twojej działalności. Jeżeli na przykład masz zakład fryzjerski w Gdyni, to frazą dla ciebie powinien być fryzjer Gdynia. Jeszcze lepiej będzie jeżeli zamiast nazwy miasta, użyjesz nazwy dzielnicy w tym mieście – będzie wówczas mniejsza konkurencja pośród identycznych fraz.

Zbuduj wizytówkę Google Moja Firma

Google daje nam możliwość stworzenia wizytówki, która wyświetla się wysoko w wynikach wyszukiwania. Grzechem byłoby nie skorzystać z takiej możliwości, tym bardziej, że jest ona całkowicie darmowa. Dzięki Google Moja Firma możemy dotrzeć do potencjalnych klientów. Zadbajmy  o to, by w wizytówce GMF były aktualne informacje, ładne zdjęcia. Warto także pozyskać dobre opinie klientów. Jeżeli zaś przytrafi się niezadowolony klient, wówczas należy rozpatrzyć zażalenie i sprawdzić, co można poprawić.

Pamiętaj, że dzięki lepszej widoczności w Google, możesz pozyskać nowych klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here