Zacznijmy najpierw od odpowiedzi na pytanie; czym jest apteka internetowa? A więc, nie jest to jak się niektórym może wydawać sklep z niesprawdzonymi lekami. Apteki internetowe, muszą posiadać zezwolenie Inspekcji Farmaceutycznej. Najczęściej, są to tradycyjne apteki, które zdecydowały się na rozszerzenie działalności i sprzedaż leków przez Internet. Za przygotowanie leków do wysyłki, odpowiedzialny jest pracownik apteki będący magistrem farmaceutą lub technikiem farmaceutą. Każde zamówienie jest elektronicznie ewidencjonowane, więc każda paczka posiada oznaczenia apteki z której pochodzi. Apteka zajmująca się sprzedażą wysyłkową, musi więc dysponować odpowiednim pomieszczeniem do przygotowywania i przechowywania przesyłek. Transport leku do klientów, również nie jest prostą sprawą. Każdy produkt leczniczy, ma narzucony sposób i temperaturę przechowywania, więc transport paczek powinien odbywać się w oddzielnej części środka transportu. Kupując więc w aptece internetowej, nie musimy obawiać się, czy dany lek jest akurat tym, który zamawialiśmy.

W jakiej aptece internetowej kupować?

W sieci istnieje dużo sklepów udających apteki. Dlatego, aby mieć pewność, że zakupimy właściwy lek, a nie nieznaną i szkodliwą substancję, należy zwracać uwagę na to, czy na stronie internetowej danej apteki, znajduje się specjalny przycisk. Jest to biały krzyżyk, na tle z pasków w takiej oto kombinacji, patrząc od góry: pierwszy pasek jest szary, drugi ciemnozielony, trzeci oliwkowy i ostatni, czwarty w kolorze zwykłej zieleni. Po kliknięciu na wspomniane logo, zostaniemy przekierowani do wykazu Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Znajdziemy tam informacje o aptece z której korzystamy i dowiemy się czy posiada ona zezwolenie Inspektoratu Farmaceutycznego. Legalna apteka musi posiadać na stronie numer telefonu do dyżurnego farmaceuty działający w godzinach pracy apteki, oraz odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Ja ze swej strony mogę polecić sprawdzoną aptekę – Apteka internetowa Isofarm.

W Internecie taniej? nie zawsze

aptekaWysokie ceny leków zniechęcają nas do wizyt w aptece, szukamy więc tańszych opcji pozyskania danego leku. Jednakże ceny leków uzależnione są w aptekach od ich dostawców. Aby znaleźć najtańszy produkt najlepiej użyć porównywarki cen, która wskaże nam legalnie działającą aptekę, dysponującą tańszymi lekarstwami lub ich zamiennikami. NIGDY nie należy korzystać z aukcji internetowych, czy kupować leków od prywatnych sprzedawców na znanych platformach zakupowych. Lek kupiony w nielegalny sposób, może być przeterminowany a w najgorszym wypadku nie być wcale tym lekiem, którego oczekiwaliśmy, co może bardzo negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Znane są przypadki, gdzie zamiast leku dostawano tabletki uformowane z gipsu zawierające nawet trutkę na szczury, czy farbę do malowania dróg.

Warto podkreślić fakt, iż ceny leków refundowanych, we wszystkich aptekach w tym tych prowadzących sprzedaż wysyłkową, muszą być takie same. Biorąc pod uwagę cenę przesyłki łatwo obliczyć, że kupując w aptece internetowej taki produkt znacznie przepłacimy. W przypadku gdy kupujemy leki bez recepty, najlepiej zakupić od razu kilka opakowań, przez co zaoszczędzimy na opłacie za przesyłkę.

Pamiętajmy, że na zdrowiu nie powinniśmy oszczędzać, dlatego nie narażajmy się na ryzyko zakupienia fałszywego leku, szczególnie tego na receptę. Kupujmy zawsze tylko w sprawdzonych aptekach internetowych, posiadających wspomniane wyżej oznaczenia, mających już wyrobioną renomę czy polecanych nam przez znajomych. Robiąc zakupy w jednej z dużych aptek działających w Internecie mamy pewność otrzymania tego leku, którego oczekujemy.

apteki internetowe

Czy zrealizujemy receptę w aptece internetowej?

Wysyłkowa sprzedaż leków nie obejmuje leków na receptę, gdyż jest to aktualnie zakazane w naszym kraju. Apteki internetowe mogą w ten sposób sprzedawać wyłącznie leki bez recepty (OTC). Realizacja recepty w aptece internetowej, polega jedynie na rezerwacji przepisanych leków, a następnie osobistym ich odebraniu w stacjonarnej aptece. Rozwiązanie to jest udogodnieniem dla pacjentów, gdyż zwyczajnie oszczędza ich czas. Często bowiem zdarza się, że aktualnie nie ma przepisanego leku w okolicznych aptekach, a stan zdrowia nie pozwala na podróż na drugi koniec miasta by go wykupić. Tak więc, korzystając z rezerwacji leku mamy pewność, kiedy i gdzie będzie on gotowy do odebrania.

Więcej tutaj: http://medikapoland.pl/

[Głosów:3    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here