W internecie możemy znaleźć treści, które nie tylko nas zaciekawią, ale także zapewnią rozrywkę i chwilę odpoczynku od problemów dnia codziennego. Możemy znaleźć różnego rodzaju filmy, które tworzone są przez twórców w różnym wieku. W sieci każdy ma pełną dowolność w tworzeniu materiałów. Można wybrać tematykę, która przyciągnie uwagę odbiorców i sprawi, że liczba wyświetleń będzie ciągle rosła.

Przeglądając jeden z najpopularniejszych serwisów jakim jest YouTube, możemy znaleźć zarówno polskie, jak i zagraniczne produkcje. Witrynę możemy wyświetlić zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych. Mamy pełną dowolność. Strona umożliwia nam także komentowanie i ocenianie filmików. Jest to bardzo pomocna opcja dla innych użytkowników, ponieważ w ten sposób można dowiedzieć się, czy dany materiał jest warty obejrzenia.

Najpopularniejsze materiały potrafią osiągnąć nawet milionowe czy też miliardowe odsłony. Są to ogromne liczby, jednak z ciekawym pomysłem można osiągnąć naprawdę wiele. Na YouTubie znajdziemy mnóstwo klipów muzycznych, kanałów z poradnikami, grami czy też materiały poświęcone modzie. Filmów jest tak wiele, że ciężko określić co dokładnie znajduje się na portalu.

Gdy przeglądamy stronę na pewno spotykamy się z reklamami. Twórcy stosują je, aby móc zarabiać na odsłonach i współpracy z różnymi firmami. Spoty są zazwyczaj w postaci irytujących przerywników, które występują w trakcie oglądanego przez nas filmu. Nikt nie lubi marnować czasu, dlatego większość z nas szuka dogodnego rozwiązania.

Jak ominąć reklamy na YouTube?

Bardzo przydatna będzie wtyczka do naszej przeglądarki. Wystarczy zainstalować odpowiednie rozszerzenie, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się reklamami i wyskakującymi okienkami.

reklamy na youtube

Najpopularniejszym rozszerzeniem jest AdBlock. Działa on zarówno na wszelkie strony internetowe, ale też na filmiki, w których możemy znaleźć najróżniejsze reklamy. Program blokuje wszystkie spoty, niezależnie od ich tematyki. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się szybkim odtwarzaniem swoich ulubionych treści. Rozszerzenie może zainstalować każdy zarówno na komputerze jak i laptopie. Na telefonie jest to nieco bardziej skomplikowana sprawa. Trzeba bowiem ściągnąć osobną aplikację, dzięki której pozbędziemy się reklam.

Możemy także kombinować z ustawieniami w telefonie, jednak jest to propozycja dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Warto skorzystać z pomocy i poradników, które znajdziemy na wielu stronach internetowych. Możemy również kliknąć przycisk „pomiń reklamę”, który pojawia się zazwyczaj po kilku sekundach w danej treści. W ten sposób nie będziemy musieli oglądać spotu do końca.

Reklamy są zazwyczaj bardzo nielubiane.

Możemy się z nimi spotkać wszędzie. W internecie, na dworze, w telewizji, wszyscy producenci chcą pokazać, że to właśnie ich produkt jest najlepszy. Spoty są zazwyczaj zbyt nachalne i zdecydowanie za często się powtarzają. Twórcy nastawieni są tylko na to, aby osiągnąć jakiś zysk i zachęcić do własnego produktu. Konkurencja jest obecnie bardzo duża, dlatego każdy chce się przebić i zachęcić do skorzystania z usług. Często jednak reklamy wręcz zniechęcają i odrzucają.

Nikt nie lubi, gdy na każdej stronie pojawiają się nowe banery i okienka, których w żaden sposób nie można zamknąć. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji są odpowiednie programy, wtyczki i aplikacje. Obecnie AdBlock jest bardzo popularny wśród użytkowników w sieci. Pozwala on przede wszystkim szybciej wczytywać wszelkie strony, a także chroni nas przed zbędnym spamem.

youtube

Reklamy powinny być inaczej przemyślane i umieszczane w taki sposób, aby zachęcić odbiorców do jej kliknięcia. Niestety w internecie jest ich zbyt dużo, ponieważ na jednej stronie potrafi być ich nawet kilkanaście. Spoty powinny być pouczające lub zrobione w taki sposób, aby zaciekawić swoją treścią. Reklamodawcy najczęściej nie zwracają uwagi na to, że są one irytujące i zbyt głośne. Oglądając jakiś filmik często możemy wystraszyć się reklamy, która pojawia się nagle w środku materiału.

Warto pomyśleć o udogodnieniach, które pozwolą na spokojne przeglądanie wszystkiego, co tylko chcemy. Jeżeli nie potrafimy znaleźć jakichś opcji czy też ustawień, warto poprosić osobę, która się na tym zna. Możemy także znaleźć filmiki instruktażowe, w których krok po kroku opisane są wszelkie czynności, które musimy wykonać.

Z czasem na pewno nauczymy się instalować dodatki i aplikacje, dzięki którym ułatwimy sobie przeglądanie treści w sieci. Warto wykorzystywać wszystkie opcje, które są bezpłatne i nie zagrażają naszym danym. Pamiętajmy, aby wszelkie programy ściągać zawsze z zaufanego źródła, najlepiej ze strony producenta lub wydawcy.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here