Dlaczego warto wykorzystywać w firmie aplikacje mobilne?

0
2622

Wykorzystywanie przez firmy aplikacji mobilnych rozpatrywać należy z dwóch stron – po pierwsze pod kątem aplikacji tworzonych dla klientów bezpośrednio przez firmy, po drugie zaś – pod kątem aplikacji zewnętrznych, przydatnych do prowadzenia biznesu. Wiadomo, że współczesne firmy nie mogą się obyć ani bez jednych, ani bez drugich.

Rosnąca popularność smartfonów i tabletów zrewolucjonizowała sposób szukania przez internautów informacji, komunikowania się z innymi, a także dokonywania zakupów. W Polsce z Internetu korzysta na co dzień około 67% populacji, czyli ponad 25 mln osób. Blisko 16 mln z nich to internauci mobilni, którzy z sieci korzystają głównie za pośrednictwem smartfonów i tabletów.

Firmowe aplikacji dla klientów – sposób na poprawienie sprzedaży i budowanie pozytywnego wizerunku

Trendy dotyczące urządzeń mobilnych nie pozostały bez wpływu na sposób prowadzenia współczesnych biznesów. Firmy postanawiają coraz częściej wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i tworzyć swoje aplikacje mobilne, które umożliwiają dokonywanie zakupów czy korzystanie z usług właśnie za ich pośrednictwem. Aplikacje mobilne są już codziennością w sektorze bankowości, medycyny, szeroko rozumianej rozrywce, gastronomii i handlu. Klienci mogą z nich korzystać przez całą dobę, bez względu na miejsce, w którym się znajdują – a to wprost przekłada się na wzrost sprzedaży towarów czy usług danej firmy.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że przedsiębiorstwa posiadające własne aplikacji mobilne są postrzegane przez klientów jako nowoczesne, idące z duchem czasu, otwarte na odbiorców i ich potrzeby, rozumiejące znaczenie komunikacji oraz szybkiego rozwiązywania problemów. A taki wizerunek jest dla każdej firmy bezcenny.

Aplikacje mobilne dla firm – sposób na wygodne prowadzenie biznesu

Z drugiej strony, w ostatnich latach obserwuje się wzrost liczby aplikacji mobilnych, które mają usprawniać prowadzenie biznesu, a więc dedykowanych firmom. Mogą to być np. aplikacje mobilne do wystawiania faktur (np. taka jak aplikacja mobilna intaxo, dzięki której w kilka chwil można wystawić kompletny dokument i wysłać go klientowi), aplikacje usprawniające transport i logistykę w firmie (optymalizacja tras, realizacja zamówień), aplikacje bankowości mobilnej (przelewy, spłaty rat, sprawdzanie stanu konta), aplikacje do kontroli produkcji (kontrola i raportowanie zleceń, zarządzanie dokumentacją) czy ubezpieczeń (zakup polisy, zgłaszanie szkody).

wystawianie faktur intaxo

Oczywiście część aplikacji dedykowana jest większym przedsiębiorcom zatrudniającym pracowników, z innych mogą korzystać wszyscy, nawet ci prowadzący jednoosobową firmę. Za każdym razem przekłada się to jednak na korzyści dla przedsiębiorców. Jakie? Mogą oni oszczędzać czas i pieniądze (np. zamiast wypisać fakturę ręcznie wystawiają ją w aplikacji, a zamiast dzwonić lub jechać do ubezpieczyciela – zgłosić szkodę przez aplikację), mają stały dostęp do wszystkich ważnych dokumentów i danych, usprawniają procesy przepływu informacji. Biznes mobilny jest szybszy, co oznacza m.in. lepsze reagowanie na zmiany zachodzące na rynku oraz budowę przewagi konkurencyjnej.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here