Logistyka jest niezwykle istotną dziedziną gospodarki, która podlega nieustannym, dynamicznym przemianom. Ogromne jej znaczenie dla rozwoju oraz prawidłowego funkcjonowania większości działających na rynku przedsiębiorstw sprawiło, że firmy coraz chętniej korzystają w tym zakresie z profesjonalnego wsparcia wyspecjalizowanych podmiotów, czyli tzw. operatorów logistycznych. Oferowana przez nich obsługa logistyczna jest kompleksową usługą, która gwarantuje firmie logistykę na najwyższym poziomie.

Co kryje się pod pojęciem obsługa logistyczna?

Obsługa logistyczna jest kompleksową usługą, która swoim zakresem obejmuje szereg czynności i usług z zakresu logistyki. Są one najczęściej realizowane przez wyspecjalizowane, zewnętrzne podmioty, które mają do zaoferowania klientom szeroki wybór usług. Poszczególne czynności realizowane w ramach obsługi logistycznej przedsiębiorstwa mogą być dowolnie ze sobą zestawiane, co pozwala na idealne dopasowanie ich specyfiki i zakresu do wymagań konkretnej firmy, rodzaju prowadzonej przez nią działalności oraz oczekiwań odbiorców. Operatorzy logistyczni dysponują doświadczeniem, wiedzą oraz wszelkimi narzędziami, które pozwalają im na spełnienie wszystkich oczekiwań współczesnych, wymagających firm.

Obsługa logistyczna obejmuje takie istotne elementy, jak chociażby wynajem powierzchni magazynowej. Współczesnym firmom już dawno przestało się opłacać inwestowanie we własne magazyny, gdyż wymaga to zbyt dużych nakładów finansowych, jest czasochłonne oraz bardzo wymagające pod względem organizacyjnych. Operatorzy logistyczni, udostępniając klientom własne powierzchnie magazynowe na poczet składowania towarów, zdejmują z ich barek praktycznie wszystkie związane z magazynowaniem towarów obowiązki, gwarantując przy tym realizację całej usługi w pełnej zgodzie z obowiązującymi standardami w zakresie magazynowania.

Logistyka kontraktowa

Logistyka kontraktowa w ramach obsługi logistycznej firmy

Inną, bardzo stale zyskującą na popularności usługą oferowaną w ramach obsługi logistycznej firmy, jest logistyka kontraktowa, która obok wynajmu powierzchni magazynowej stanowi swoisty filar działalności operatorów logistycznych. Logistyka kontraktowa, oprócz udostępniania klientom własnych magazynów, oferuje dostęp do starannie wyselekcjonowanej kadry magazynierów, sprzętu niezbędnego w każdym magazynie, know-how, oprogramowania informatycznego oraz wszystkich innych elementów, które są niezbędne, aby możliwe było zapewnienie obsługi logistycznej na najwyższym poziomie.

Logistyka kontraktowa obejmuje wszelkie procesy, które są bezpośrednio związane z zarządzaniem operacjami realizowanymi na obszarze magazynu. Wchodzące w jej skład usługi mogą być dowolnie dobierane oraz personalizowane pod kątem wymagań i potrzeb każdego klienta, co gwarantuje ich perfekcyjne dopasowanie do aktualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Operatorzy oferujący usługę obsługa logistyczna są także w stanie na bieżąco tworzyć konkretne usługi, które będą stanowiły swoistą odpowiedź na bieżące potrzeby klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here