Jak sprawić, by iPhone mimo swojego wieku wyglądał jak nowy? Te telefony należą do trwałych i wysoce niezawodnych, jednak używane przez dłuższy czas mogą już nie prezentować się tak dobrze jak tuż po zakupie. Ryski, otarcia i pęknięcia, zużycie niektórych elementów, nieatrakcyjny wygląd interfejsu – to czasem bywa powodem do wymiany na nowy, mimo iż urządzenie jest nadal sprawne. Oto sposoby na to, aby starszy model iPhone nadal mógł prezentować się znakomicie.

Aktualizacja systemu i czysty interfejs

Firma Apple zapewnia wsparcie dla swoich urządzeń przez dość długi czas. Warto z niego korzystać, aktualizując na bieżąco iPhone. Dobrą praktyką jest także pilnowanie, aby telefonu nie zaśmiecały niepotrzebne aplikacje, nieistotne powiadomienia czy utrudniające funkcjonowanie nakładki. Jeżeli pojawiają się problemy ze stabilnością działania telefonu, by znów mógł pracować jak nowy, czasem warto przywrócić wszystkie jego ustawienia do fabrycznych i na nowo skonfigurować. Takim swoistym „czyszczeniem” telefonu może także zająć się profesjonalny serwis.

Przejrzysty ekran bez pęknięć i rys

Pierwsze wrażenie w przypadku telefonów robi przede wszystkim ekran. Ten jednak narażony jest dość mocno na zużycie i uszkodzenia, dlatego warto chronić go odpowiednimi gadżetami. Etui czy szybka do iPhone 6S będzie z pewnością kosztować mniej niż konieczność wymiany pękniętego wyświetlacza po upadku. Warto jednak, jeżeli ważny jest wygląd telefonu wymienić nieestetyczny porysowany czy pęknięty panel przedni, a następnie zabezpieczyć go szkłem ochronnym.

Obudowa iPhone jak nowa

Także boki czy tylna część iPhone po kilku latach użytkowania z pewnością nie wyglądają jak nowe. Jet na to sposób – wymiana tylnej szyby iPhone 8 i w innych modelach nie musi być specjalnie droga, a robi wrażenie. Dobry serwis dysponuje wysokiej jakości częściami, które mogą przywrócić telefonom dawny blask. Samodzielnie lepiej nie podejmować się takich działań – telefony, nawet te nieco starsze mają zaawansowaną konstrukcję i do naprawy wymagają nie tylko odpowiednich narzędzi, ale także wysokiej precyzji oraz umiejętności.

Dbanie o telefon to podstawa

Naprawy kosmetyczny iPhone są jak najbardziej możliwe i chętnie wykonywane. Jednak warto także postawić na bezpieczeństwo telefonu, dbać o jego właściwe użytkowanie i ochronę. Pomoże to w zachowaniu jego eleganckiego, nowego wyglądu na znacznie dłużej. Może też pomóc w łatwiejszej sprzedaży telefonu w wypadku, gdy chce się go wymienić na nowszy, bardziej funkcjonalny model.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here