Widzowie rozgrywek sportowych to grupa, której od tradycyjnej telewizji wciąż nie może odciągnąć Internet, VOD i inne konkurencyjne rozwiązania. Telewizja na żywo to najbardziej emocjonujący sposób oglądania sportu, a wrażenia tylko potęguje coraz lepsza jakość obrazu, oferowana przez najnowszy sprzęt. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że aktualnie można zobaczyć każdy najmniejszy szczegół transmisji, nawet pojedyncze źdźbła trawy na murawie boiska do piłki nożnej! Jakie telewizory oferują tak wysoką jakość?

Najlepszy telewizor, czyli jaki?

Wielką zaletą oglądania transmisji rozgrywek sportowych jest dostęp do powtórek, dzięki którym fani sportu mogą dokładnie przeanalizować najważniejsze momenty zmagań. Z tego względu widzowie sportu szczególnie cenią sobie duże ekrany, na których dokładnie widać przebieg każdej akcji. Do niedawna możliwość oglądania sportu na dużym ekranie dawały głównie puby sportowe, posiadające na wyposażeniu rzutniki. Obecnie jednak na rynku pojawiają się telewizory o coraz większych przekątnych ekranu, jak np. seria Philips OLED (od 55 cali przekątnej), liczne 65-calowe modele LG czy potężne ekrany od Samsunga w modelach Q950R (75 cali i więcej). Dzięki temu można zamienić swój salon w prywatną salę pokazową, która niczym nie będzie ustępowała najlepszym sport pubom.

W parze z dużym telewizorem idzie także potrzeba obrazu w dużej rozdzielczości, by był on wystarczająco ostry i szczegółowy. Transmisje sportowe w rozdzielczości HD są już standardem, lecz jest to za mało dla dużych ekranów. Stopniowo wprowadzane są transmisje w jakości 4K, a posiadacze topowych telewizorów mogą już teraz cieszyć się jakością 8K. Jak to możliwe? Odpowiedzią są supernowoczesne procesory AI, zwiększające rozdzielczość obrazu, jakie montuje się w modelach takich jak Samsung Q950R. 75 cali przekątnej ekranu nie wyklucza się z pełną ostrością dzięki zaawansowanym algorytmom obsługującym tę technologię zwaną upscalingiem.

Telewizory dla kibiców – najciekawsze modele

Oto kilka topowych modeli telewizorów, które będą idealne dla miłośników sportu:

  1. Sony 85ZG9 (85 cali) – ten potężny telewizor jest naszpikowany najnowocześniejszą elektroniką zapewniającą szereg funkcji takich jak upscaling, automatyczna korekta obrazu, sterowanie głosowe i wiele innych. Wyświetlacz OLED zapewnia niezrównaną jakość obrazu.
  2. Samsung Q950R (75 cali) to kolejny telewizor z przyszłości. Podobnie jak w Sony ZG9, za superwysoką jakość obrazu 8K odpowiada wyświetlacz OLED oraz dedykowany procesor Quantum 8K obsługujący upscaling oraz algorytmy poprawiające kolor czy natężenie światła obrazu. Urządzenie pokoju do oglądania sportu z tym telewizorem ułatwiają funkcje takie jak sterowanie głosem lub z poziomu smartfona, a także możliwość podłączenia z użyciem jednego kabla obsługującego wszystkie funkcje urządzenia.

Powyższe modele to absolutna czołówka na rynku telewizorów, wypełniona najnowocześniejszą technologią. Urządzenia tej klasy na ten moment dorównują niestety cenami nowym samochodom osobowym. Jeżeli nie zamierzamy przeznaczyć tak zawrotnych kwot na telewizor, dobrym wyjściem będą modele Philips z serii OLED. Wyświetlacze OLED o przekątnych sięgających 65 cali także zapewnią świetne wrażenia z oglądania. Główna różnica polega na tym, że obsługują one rozdzielczość nie większą niż 4K.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here