Końcówka starego i początek nowego roku to zwykle okres zwiększonego ruchu w salonach samochodowych. Powód? Trwająca wyprzedaż rocznika, która stanowi szansę na uzyskanie sporych upustów cenowych. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup auta sprawdź, co warto wiedzieć na temat wyprzedaży rocznika.

Wyprzedaż samochodów z poprzedniego rocznika to świetna okazja, aby zakupić auto w dużo niższej cenie. Takie pojazdy są w 100% sprawne technicznie, a jedynym ich „mankamentem” jest rok produkcji. Dealerzy organizują wyprzedaż, aby pozbyć się niesprzedanych stocków i zrobić tym samym miejsce na świeżą dostawę pojazdów.

Na co zwracać uwagę, kupując auto wyprzedażowe?

Wyprzedaż rocznika oznacza możliwość zakupu wyłącznie tych aut, które dostępne są od ręki. Dlatego nabywca musi liczyć się z faktem, że:

  • nie będzie mógł wybrać wersji wyposażenia,
  • nie będzie mógł wybrać wersji silnika,
  • kolor nadwozia jest już z góry określony,
  • nie będzie mógł otrzymać dodatkowych rabatów.

Nabywając taki samochód, warto również zwrócić uwagę m.in. na: przebieg (zwykle jest to maksymalnie kilka kilometrów), stan karoserii (mogą zdarzyć się drobne zarysowania).

Jak sfinansować auto z wyprzedaży?

Wyprzedaż rocznika wcale nie zamyka drogi do ubiegania się o kredyt samochodowy. Można skorzystać z finansowania – i to na atrakcyjnych warunkach. Chociaż ofert kredytowych jest sporo, wśród nich można wskazać kilka dość ciekawych rozwiązań.

Przykładem może być kredyt dostępny w Toyota Banku – przygotowany dla klientów odnawiających zakup – czyli wymieniających samochód na nowy po okresie swojego finansowania. Jeśli kredytobiorca dokona wymiany auta z finansowaniem, wówczas może liczyć na jeszcze korzystniejsze warunki.

Auto z wyprzedaży rocznika – czy warto?

W zasadzie każdy musi odpowiedzieć na to pytanie we własnym zakresie. Niemniej jednak wyprzedaż rocznika to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści.

  • Znaczna oszczędność

Upusty z okazji wyprzedaży rocznika mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Takiego rabatu nie uda się uzyskać przy standardowej ofercie. Jeżeli więc ktoś od dawna nosi się z zamiarem nabycia pojazdu, akcja wyprzedażowa może być doskonałą opcją pozwalającą sporo zaoszczędzić.

  • Dostępność „od ręki”

W niektórych salonach samochodowych na pojazd produkowany na indywidualne zamówienie trzeba czekać miesiącami. Tymczasem zakup auta wyprzedażowego to szansa na wyjechanie nim zaraz po dopełnieniu wszystkich formalności. Zwykle więc możesz użytkować pojazd po kilku dniach od podjęcia decyzji o zakupie. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie samochody dostępne są na placu u dealera.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here