W jaki sposób można założyć konto osobiste? Czy konieczna jest wizyta w banku? Oczywiście, że nie – dowiedz się, jak otworzyć rachunek nie wychodząc z salonu.

Konto bankowe – czemu warto je mieć?

Konto bankowe to podstawowe konto osobiste, które określa się także mianem ROR-u (rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego). Środki pieniężne przechowywane na koncie osobistym są całkowicie bezpieczne, a do tego możesz nimi szybko i wygodnie zarządzać i obracać. Ponadto dzięki kontu w banku zyskujesz możliwość korzystania z transakcji bezgotówkowych, płatności za rachunki online czy wypłaty gotówki z bankomatów – a to nadal tylko część zalet i walorów. Warto też dodać, że konto bankowe często bywa wymagane, jeśli chcesz wziąć kredyt w danym banku lub założyć lokatę. Często też posiadanie konta osobistego umożliwia otrzymanie korzystniejszych warunków w takich sytuacjach.

Jak założyć online konto osobiste?

Dawniej konto bankowe otwierane było zazwyczaj podczas wizyty w placówce. Rozwiązanie to ma oczywiście swoje zalety, możesz np. porozmawiać bezpośrednio z doradcą, z drugiej strony jest jednak dość czasochłonne. Wszechobecny rozwój technologii widoczny jest w każdej dziedzinie życia, nie omija on także bankowości, dlatego w XXI wieku możesz założyć konto w banku, nie wychodząc z domu. Nim tego dokonasz, przyjrzyj się dokładnie bieżącej ofercie na rynku, aby w ten sposób wybrać najlepszy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Dobrze w tym celu skorzystać np. z porównywarek kont osobistych czy rankingów kont bankowych.

Wracając jednak do zakładania konta bankowego w sieci – oczywiście pierwszym krokiem jest otwarcie strony internetowej wybranego banku. Alternatywą może być skorzystanie z aplikacji mobilnej, którą wcześniej należy pobrać na swoją komórkę. Następnie wejdź w odpowiednią zakładkę opisaną jako „załóż konto”, „otwórz konto” itp. Koniecznie miej przy sobie dowód osobisty i uzupełnij wszystkie pola z danymi osobowymi. Nierzadko zaleca się wpisanie informacji dotyczących przyszłego wykorzystania konta, co pozwoli bankowi na dokładniejsze dopasowanie ofert i usług do twoich potrzeb. Podczas zakładania konta osobistego online możesz także zdecydować się na dodatkowe produkty.

Istotną częścią zakładania konta przez internet jest wybór formy rzeczywistego sfinalizowania umowy z bankiem. Dokumenty mogą być np.:

  • dostarczone do ciebie przez kuriera,
  • podpisane przez ciebie w placówce banku,
  • zaakceptowane poprzez przelew weryfikacyjny,
  • zaakceptowane podczas rozmowy wideo.

Zwykle większość klientów decyduje się na pierwszy z możliwych wariantów. Choć może to wydłużyć proces założenia konta o kilka dni, to jednak daje ci dużo swobody i sprawia, że nie musisz wybierać się do placówki banku. Pamiętaj, by mieć przy sobie dowód osobisty podczas wizyty kuriera.

Założenie konta bankowego zajmuje naprawdę niewiele czasu, a w dzisiejszych realiach możesz tego dokonać, nie wstając z fotela. Tak samo wygodne i komfortowe są zresztą usługi bankowe, z których skorzystasz już jako posiadacz ROR-u. Nie zwlekaj dłużej i już dziś załóż konto osobiste.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here