Wiele osób, buszując po internecie zauważa, jak duża jego część jest zajęta przez reklamy. Praktycznie każda, chociaż trochę szanująca się firma, ma swoją wizytówkę i reklamę na jak największej ilości witryn.

Ile kosztuje reklama w google

Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie jest trudna do uzyskania, jednakowoż, przeglądając dogłębnie strony internetowe, w celu znalezienia odpowiedzi na pytanie: „ile kosztuje reklama w google?”, można znaleźć wiele interesujących informacji.

Przykładowo, jak podaje jeden z bardziej uznawanych serwisów informacyjno-rozrywkowych, koszt reklamy w google, jest zależny od ilości treści jaką chcemy zawrzeć we wspomnianej reklamie, nasycenia naszej reklamy grafikami, oraz powierzchnią na witrynie, którą ma ona zajmować podaną w pikselach.

Rozważając zakup reklamy w google, należy wziąć pod uwagę to, czy faktycznie opłaca nam się zainwestować konkretną ilość pieniędzy i czy wspomniany sposób ulokowania pieniędzy jest w jakikolwiek sposób opłacalny. Wiadoma rzeczą jest, że opłacalność naszej reklamy zależy głównie od tego, ile osób odwiedza witrynę, na której chcemy umieścić naszą reklamę. Jeżeli chcemy zakupić miejsce na reklamę w stosunkowo rzadko odwiedzanych stronach internetowych, należy zweryfikować, czy gra jest faktycznie „warta świeczki”.

W przypadku reklam google, inwestycja powinna być stosunkowo opłacalna, gdyż jest to chyba najczęściej wykorzystywane narzędzie jakie można sobie wyobrazić w internecie. Trzeba mieć jednak na względzie to, że ze wspomnianą popularnością idą w parze wysokie ceny za udostępnienie powierzchni reklamowej na stronie. Ile kosztuje reklama w google?

Aby dowiedzieć się dokładnej ceny, należy napisać bezpośrednio do administratorów google, lub ludzi z głównej siedziby wspomnianej firmy w danym kraju, zaprezentować jakim rodzajem reklamy jesteś zainteresowany i jako informację zwrotną powinno dostać się natychmiastową odpowiedź o kwocie, należnej za umieszczenie danego typu reklamy.

Należy jednak pamiętać, że przy rozmowie z takim reprezentantem trzeba korzystać ze starej dobrej sztuki negocjacji i stale walczyć o jak najniższą cenę. Nie wystarczy po prostu zapytać: „ile kosztuje reklama w google?”, lecz trzeba w odpowiedni sposób wtrącić ten wątek do odpowiednio zaplanowanej rozmowy.

reklama w google

Reklamy w google cieszą się ostatnimi czasy coraz większą popularnością.

Prowadząc sklep internetowy, bloga, witryny www, ludzie często zastanawiają się nad inwestycją w reklamę google. Można jednak zauważyć swoistą tendencję, która pokazuję, że na takie rarytas, pozwalają sobie najczęściej firmy o dużych sakwach, giganci danych dziedzin. Oczywiście, zawsze znajdzie się jakiś wyjątek od reguły ale należy postawić sprawę jasno: bogaci kupują reklamy w google.

Zjawisko to wynika z faktu stosunkowo wysokich cen za reklamę na wspomnianej witrynie, spowodowaną jej gigantyczną popularności. Kto wie? Może lepiej zainwestować firmowe (lub własne pieniądze) w coś innego niż reklama właśnie w google?

Po znalezieniu i porównaniu informacji ile kosztuje reklama w google, a ile na innych stronach internetowych o określonej ilości odwiedzających, można podjąć bardziej przytomną decyzję na temat tego czy faktycznie chcemy zainwestować w to co oferuje nam google na rzecz innych wyszukiwarek/witryn.

Często słyszy się o przypadkach ludzi, którzy inwestują horrendalne pieniądze w reklamę swojego przedsiębiorstwa w internecie, ale kończą jednak z ręką w nocniku, gdyż nieodpowiednią ilość środków przekazali na dopracowanie produktów. Dlatego też, ważnym elementem w rozwoju swojego biznesu, niezależnie czy jest to firma fizyczna, czy może jakiegoś rodzaju działalność w internecie, należy zawsze z głową na karku kierować i zarządzać swoimi ideami w przedsiębiorstwie.

adwords

Z drugiej strony, każdy z nas zna powiedzenie: „reklama dźwignią handlu”, które jednoznacznie mówi – jak nie pokażesz swojego produktu, to nie dostaniesz za niego kasy – nie ma opcji. Chcesz zarobić – zainwestuj. Trzeba dawać pieniądz, żeby robić pieniądz. Nic nie bierze się z powietrza. Wszystko jednak trzeba zrobić z głową, a mając już informację na temat tego ile kosztuje reklama w google, należy podjąć konstruktywną, przemyślaną i pozbawioną emocji decyzje czy faktycznie chcemy zainwestować i czy nam się faktycznie to opłaca.

Jeżeli tak, to może trzeba zmultiplikować ilość reklam, którą chcemy zamieścić w wyszukiwarce google? Jednak większość odpowiedzi na zadane w artykule pytania jest bardzo spersonalizowana, dlatego też zachęcam do refleksji i samodzielnym dojściem do nurtujących nasze głowy odpowiedzi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here