Realizacja MJDESIGN
Realizacja MJDESIGN

Realizacja krzesła/krzeseł MJ Design dla Hampton by Hilton Kraków[/caption]Niewygodne krzesła biurowe, zbyt duże obciążenie pleców, brak świadomości na temat tego, jak działa nasz kręgosłup i czego potrzebuje do jego optymalnego działania – to bardzo częste źródła problemów z plecami. Pracujemy coraz więcej i mimo wielu technologicznych udogodnień wciąż zapominamy o tym, żeby o siebie zadbać. Czego unikać i o czym pamiętać, żeby nie doprowadzić do poważnych konsekwencji i zaburzeń ze strony kręgosłupa oraz całego układu kostnego?

Niewiele osób wie o tym, że istotna dla niego będzie także nasza dieta, a przede wszystkim takie komponowanie codziennego menu, które zapewni nam odpowiednie wchłanianie białka oraz wapnia (w które również nasz jadłospis powinien być bogaty). Unikać należy żywności wysoko przetworzonej, co dodatkowo będzie dużym plusem dla całego naszego organizmu. Bardzo negatywny wpływ mają również używki, przede wszystkim mocna kawa oraz wyroby alkoholowe, podobnie jak często wypijane duże ilości ciemnej herbaty. To właśnie one będą ograniczać wchłanianie wspomnianego wcześniej wapnia oraz białka. Aby nasz kręgosłup i stawy były w dobrej kondycji powinniśmy dostarczać sobie także witaminy D (poza sezonem letnim np. w postaci suplementacji). W jaki sposób dostarczać wapń za pomocą diety? Wybierając takie jej składniki jak ryby, orzechy, warzywa oraz nabiał.

Niewygodne pozycje i brak miary siły na zamiary!

Jednym z największych zagrożeń dla kręgosłupa jest jego obciążanie. I nie mówimy tutaj jedynie o podnoszeniu zbyt dużych ciężarów, ale przede wszystkim o pracy siedzącej. Zmiany w specyfikacji wybranych zawodów dotyczą w znacznej mierze tego, że spędzamy na siedząco przed biurkami zbyt wiele czasu, a i nasza pozycja nie jest najzdrowsza dla kręgosłupa. Nie wszystkie krzesła biurowe dostosowane są do wielogodzinnej pracy przed komputerem i mogą powodować na początek dyskomfort, a potem coraz mocniej nasilające się bóle. Dlatego tak istotne jest to, aby krzesła biurowe przedstawiały sobą najwyższą jakość, pozwalały na regulację oparcia i siedzenia oraz były wykonane z trwałych, niezawodnych materiałów. Dobrze wybrane ergonomiczne krzesło zapewni komfort wygodnej pracy przez wiele godzin. Nie zapominajmy także o podstawach dźwigania ciężarów. Nie schylamy się, ale kucamy i z takiej pozycji dopiero podnoszenie przedmiotów o znacznej wadze jest bezpieczne dla kręgosłupa. Nie przesadzajmy jednak, jeżeli mamy problemy ze strony kręgosłupa lub czujemy, że zakupy, które zrobiliśmy zdecydowanie przeważają nasze możliwości odnośnie podnoszenia ciężarów skorzystajmy ze wszystkim możliwych udogodnień, włącznie z prośbą o pomoc najbliższych.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here