Taras to miejsce, w którym chętnie spędzamy czas, gdy tylko nadchodzi wiosna. Korzystamy z niego w celach rekreacyjnych, bywa jadalnią, czy miejscem spotkań. Jeśli zastanawiasz się, co zrobi, aby Twój taras był wyjątkowy – zapraszamy do niniejszego poradnika.

Jak zaaranżować taras?

Bez względu na to, czy nasz taras wykonany został z drewna, betonu, czy jest wyłożony mrozoodpornymi płytkami, tym czego nie może na nim zabraknąć, jest miejsce do siedzenia. Może to być wykonana z drewna ława lub dostępny na Bricomarche.pl rattanowy zestaw, w skład którego wchodzą fotele, czy sofa. Uzupełnienie stanowić będzie stolik, który zapewni nam wygodę w trakcie porannej kawy.

Dobrze jest przemyśleć także kwestię zadaszenia. Może ku temu posłużyć specjalny, wielkoformatowy parasol, ale ciekawą alternatywę stanowią także specjalne pawilony. Dzięki stalowej konstrukcji nie tylko chronią użytkowników przed słońcem, czy deszczem. Jego zaletą jest możliwość rozłożenia bocznych moskitier, które będą stanowić ochronę przed komarami, czy innymi insektami ujawniającymi się letnimi wieczorami.

Wspaniałym zwieńczeniem efektownej aranżacji będzie wiszący kosz, który może służyć za miejsce zabaw dla dzieci lub odpoczynku dla dorosłych. Pożądane są także wszelki meble, które wykazują się wielofunkcyjnością. Mowa tu na przykład o służących do siedzenia skrzyniach, które po otwarciu zamieniają się w schowek dla poduszek, czy innych używanych przedmiotów.

Najmodniejsze dodatki na taras

Taras jest przedłużeniem domu, dlatego urządzając go, można śmiało stosować te same zabiegi, co w sypialni, czy salonie. Aby przestrzeń była przytulna, dobrze jest przełamać ją dostosowanymi do otaczającej natury tkaninami. Miękkie koce sprawią, że taras zyska urokliwego sznytu, a my zyskamy okrycie na chłodniejszą porę. Doskonałymi dodatkami służącymi do ozdoby tarasu są również donice. Można w nich zasadzić ulubione kwiaty lub umiejscowić używane w kuchni zioła, takie jak bazylia, oregano, czy pietruszka.

Nowoczesny taras nie może się także obejść bez efektownej pergoli z przesuwanym dachem. Dzięki niej cały ogród nabiera wyjątkowego designu, szczególnie gdy wykonana jest z betonu lub drewna. Kropką nad i jest odpowiednie oświetlenie, budujące nastrój po zmroku. Odpowiednim pomysłem będzie podwieszenie lekkich kloszy lub postawienie na kinkiety ścienne. Jeśli preferujemy minimalizm, naszą uwagę przykują listwy, które można wykorzystać do otoczenia całej powierzchni tarasu lub punktowego podświetlenia mebli. Aby żadna pogoda nie odstraszyła domowników od spędzania czasu na świeżym powietrzu, wskazane jest pochylenie się nad kwestią ogrzewania. Fantastycznie sprawdzą się więc paleniska, przy których nie tylko można się ocieplić, ale również poczuć wyjątkową aurę domowego ogniska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here