Kupno laptopa to spory wydatek, niezależnie od tego, czy nabywamy go na użytek prywatny, czy też firmowy. W dodatku zapowiadane od dawna podwyżki cen sprawiają, że łatwo można podjąć pochopną decyzję. Jak zatem zaplanować zakup laptopa, aby nie przepłacić? Przede wszystkim warto zawczasu zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje nam branża komputerowa.

Poszukiwanie ciekawych promocji jest dobrym rozwiązaniem, jednak bywa też pracochłonne i nie zawsze przynosi pożądane efekty. Chcąc zaoszczędzić czas i pieniądze warto zwrócić uwagę na laptopy powystawowe. Czyli nowe egzemplarze, zazwyczaj w bardzo dobrym stanie, które znajdowały się na wystawie i były sporadycznie używane przez klientów. Jeśli i ta możliwość nie przyniesie spodziewanych rezultatów, pozostają nam jeszcze aukcje internetowe, gdzie prywatni użytkownicy lub lombardy sprzedają nowy sprzęt w dobrych cenach. Ponadto dobrą alternatywą mogą być laptopy poleasingowe.

Czym jest laptop poleasingowy?

Laptop poleasingowy to sprzęt wypożyczony przez firmy na zasadach leasingu. Zazwyczaj taki leasing trwa od 2 do 4 lat. Po wygaśnięciu leasingu firmy oddają sprzęt i jest on wystawiany na sprzedaż w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Leasing komputerów to opcja niezwykle korzystna dla firm zmuszonych do regularnej wymiany sprzętu i oprogramowania. Komputery poleasingowe to często sprzęt z wyższej półki w stanie dobrym lub bardzo dobrym. Będzie to prawdziwa gratka dla nabywcy i wielka ulga dla kieszeni. Różnica w cenie bywa bowiem znacząca. Czyli płacimy dużo mniej, a zyskujemy wysokiej klasy sprzęt, który posłuży nam przez wiele lat. Szeroki wybór laptopów poleasingowych znajdziemy w sklepie https://rnew.pl/pl/menu/laptopy-156.html, który oferuje sprawdzony i przetestowany sprzęt komputerowy.

Szukając taniego laptopa, możemy także wziąć udział w licytacjach używanych laptopów, prowadzonych przez specjalnie dedykowane do tego celu portale. Używane laptopy niosą ze sobą pewne ryzyko, dlatego warto kupować je tylko u sprawdzonych sprzedawców, którzy oferują gwarancję na swój sprzęt, a w razie potrzeby jest także możliwość dokonania reklamacji. Sprzęt używany nie musi być wcale gorszy od nowego, a dodatkowo pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze na inne równie ważne wydatki.

Ponieważ przewidywania cen oraz dostępności laptopów w 2022 roku nie są zbyt optymistyczne, warto jeszcze w tym roku rozejrzeć się za nowym sprzętem. Dzięki czemu unikniemy przykrych niespodzianek i sytuacji, w których zwyczajnie nie będzie nas stać na zakup laptopa. Co więcej, możemy z łatwością zminimalizować negatywne skutki nadchodzących podwyżek, poprzez odpowiednie rozplanowanie zakupów z wyprzedzeniem. Jak się okazuje, nie jest to wcale takie trudne, nawet w przypadku tak specjalistycznego sprzętu, jakim bez wątpienia jest laptop.

Więcej o tym czy warto kupić poleasingowego laptopa przeczytasz na stronie https://rnew.pl/pl/blog/laptop-poleasingowy-czy-warto-1627549814.html.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here