Firma Adobe zaprezentowała nowe wersje programów Photoshop i Illustrator, stworzone specjalnie dla sieci. Oznacza to, że jeśli subskrybujesz Creative Cloud, będziesz mógł uzyskać dostęp do obu programów w przeglądarce internetowej. Możesz edytować swoje dokumenty przechowywane w chmurze bez konieczności ich pobierania lub otwierania aplikacji desktopowych firmy Adobe. Jest tylko jedno zastrzeżenie: nie spodziewaj się w pełni funkcjonalnych wersji programów Photoshop i Illustrator. Są to bardzo odchudzone wersje, umożliwiające korzystanie z podstawowych narzędzi edycyjnych, takich jak gumka, pędzel do usuwania plamek i lasso do zaznaczania.

Możliwości

Będziesz mógł również korzystać z warstw oraz zostawiać adnotacje i komentarze. Ale jeśli chcesz zrobić ciężką edycję, trzeba będzie otworzyć aplikację. Chodzi o to, że dzięki temu, że Photoshop i Illustrator będą dostępne w sieci, łatwiej będzie udostępniać pliki innym osobom i nadal wprowadzać drobne poprawki w locie z dowolnego miejsca. Ponownie, aby korzystać z programów Photoshop i Illustrator w sieci, trzeba mieć abonament Creative Cloud.

Automatyczne maskowanie narzędzia do zaznaczania obiektów

Narzędzie do zaznaczania obiektów zostało znacznie ulepszone. Teraz wystarczy najechać kursorem na obiekt, który chcesz zaznaczyć na obrazie, a pojedyncze kliknięcie spowoduje jego zaznaczenie.

Zauważ, że narzędzie to może wykryć większość obiektów na obrazie, ale nie wszystkie (jeszcze). Stale ulepszamy modele uczenia maszynowego Sensei AI, aby wykrywać dodatkowe kategorie obiektów. Zaznaczenia wykonane za pomocą narzędzia Zaznaczanie obiektów są teraz dokładniejsze i zachowują więcej szczegółów na krawędziach zaznaczenia, co oznacza, że poświęcasz mniej czasu na uzyskanie idealnych zaznaczeń. Jeśli jakieś obiekty nie zostaną wykryte lub zostaną wykryte tylko częściowo, nie ma powodu do zmartwień – można po prostu kliknąć i przeciągnąć ramkę nad obszarami, które mają zostać zaznaczone. (W ten sposób narzędzie działało już wcześniej, ale teraz można również kliknąć żądany obiekt, po prostu najeżdżając kursorem myszy). Czytaj  https://techpolska.pl/ by być na bieżąco ze wszystkimi programami graficznymi w sieci.

Jedno kliknięcie maskuje wszystkie obiekty w warstwie

Nie przegap tej nowej pozycji menu, która zwiększy szybkość zaznaczania i maskowania. Dodaliśmy do warstw tę ogromną oszczędność czasu, która wykorzystuje sprytne narzędzia Zaznaczanie obiektów. Wybierz polecenie Warstwa>Maskuj wszystkie obiekty, aby z łatwością wygenerować maski dla wszystkich obiektów wykrytych w warstwie za pomocą jednego kliknięcia.

Nowe filtry neuronowe

Pamiętasz funkcję Filtry neuronowe, którą udostępniliśmy w zeszłym roku. Filtry neuronowe to obszar roboczy wewnątrz programu Photoshop, w którym wprowadzono nowe filtry niedestrukcyjne wykorzystujące uczenie maszynowe sztucznej inteligencji Sensei, aby pomóc w odkrywaniu kreatywnych pomysłów w ciągu kilku sekund, czytamy na stronie  https://techpolska.pl/.

Wykorzystaliśmy wiele rzeczy, które Photoshop robi dobrze, i zaczęliśmy je ulepszać, redukując złożone przepływy pracy do jednego kliknięcia lub kilku suwaków przy użyciu uczenia maszynowego. W tym obszarze roboczym można odkryć szybko rosnącą i ulepszaną bibliotekę filtrów artystycznych i naprawczych, które przyspieszą niektóre etapy pracy. Choć nie zawsze dadzą one pożądany efekt końcowy, pozwolą zaoszczędzić czas podczas tworzenia koncepcji lub przybliżą Cię do zamierzonego wyglądu. Oczywiście do wprowadzania ostatecznych poprawek można użyć wszystkich narzędzi programu Photoshop.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here