Instagram cieszy się ciągle rosnącą popularnością. Nie jest to już jedynie sposób na dzielenie się przeżyciami oraz fantastycznymi wspomnieniami ze swoimi znajomymi, lecz również sposób na wybicie się lub zarobek. Z Instagrama korzysta większość znanych publicznie osób, które codziennie wrzucają zdjęcia, na których możemy śledzić ich życie, codzienną rutynę bądź pracę. Samo prowadzenie konta nie jest niczym nadzwyczajnym, gdyż panel Instagrama jest bardzo prosty i instynktowy. Prawdziwą sztuką jest prowadzić swój profil w sposób, który zachęci naszych przyszłych obserwujących do poświęcenia swojego cennego czasu, do wybrania właśnie twojego profilu z setki tysięcy innych.

Jak się przebić na Instagramie i zdobyć dużo followersów?

W artykule przedstawię kilka punktów, na które warto zwrócić uwagę, a może to własnie ty stworzysz profil, który osiągnie sukces i zbierze wielu aktywnych obserwujących. Zapraszam do lektury, jak prowadzić Instagrama aby rozkręcić profil.

Pierwszym punktem, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest wybranie tematu zdjęcia jakie chcemy wykonać. Na Instagramie krąży masa bezwartościowych zdjęć jedzenia, bądź widoku za oknem, który większość społeczności totalnie nic nie obchodzi. Postaraj się zrobić zdjęcie na temat, który ciebie by zainteresował, a na pewno znajdziesz ludzi z zainteresowaniami podobnymi do Ciebie, musisz znaleźć swoją niszę.

Kolejnym krokiem jest obserwacja trendów występujących na popularnych Instagramowych kontach. Warto również zwrócić uwagę na zagraniczne profile, gdzie większość rzeczy pojawia się szybciej i można w łatwy sposób przewidzieć co w danym tygodniu będzie cieszyło się największą popularnością. Jest to brutalne, ale Instagram promuje hasztagi, tytuły, opisy zgodne z najbardziej popularnymi trendami.

Ostatnią rzeczą jest promocja na Instagramie, czyli aktywność. Nie daj o sobie zapomnieć. Jeśli nie jesteś marką, która ma stałą grupę odbiorców, którzy o tobie pamiętają oraz czekają na wieści z twojej strony, musisz dbać o regularności. Zdjęcia wrzucane codziennie ułatwią tobie przebicie się przez ogrom innych profilów dostępnych na platformie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here