Inwestorzy zainteresowani zdywersyfikowaniem swojego portfela inwestycyjnego często kupują złote monety lub złote sztabki. Przez wielu ekspertów inwestycja w kruszec jest uznawana za bezpieczną. Jeżeli jesteś początkującym inwestorem, dowiedz się, gdzie i jakie złote monety nabyć.

Złote monety – kolekcjonerskie czy bulionowe?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje złotych monet – kolekcjonerskie i bulionowe. Czym się one różnią? Na które się zdecydować? Monety bulionowe to złote monety, chociaż w obiegu są również monety wykonane ze srebra. W przeciwieństwie do monet kolekcjonerskich są one bite wyłącznie w celach inwestycyjnych. To powoduje, że ich nakład nie jest ograniczony, a one same określane również mianem monet lokacyjnych i monet inwestycyjnych.

Różnica między monetami kolekcjonerskimi a bulionowymi dotyczy także ich oznaczania. Złote monety bulionowe wyróżnia umieszczenie na ich powierzchni kilku informacji, w tym przede wszystkim o próbie i roku wybicia. Można się o tym przekonać, zapoznając się z ofertą firmy Artar, która została zaprezentowana na stronie firmy Artar.

Jakie złote monety bulionowe kupić?

Wielu doświadczonych inwestorów uważa złote monety bulionowe za dobrą alternatywę dla sztabek. Monety są tańsze niż sztabki i tym samym bardziej dostępne – na ich zakup nie jest potrzebny duży kapitał. Łatwiej też je zbyć niż sztabki złota. Na które złote monety bulionowe się zdecydować? Wybór jest ogromny. Z punktu widzenia początkujących inwestorów najlepszą inwestycją będzie zakup jednej z najpopularniejszych monet. Do takich należą:

  • Krugerrand – jest produkowana w mennicy południowoafrykańskiej od 1967 r., to najstarsza moneta bulionowa,
  • Kanadyjski Liść Klonowy – jest bity przez Kanadyjską Mennicę Królewską; moneta jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych monet bulionowych,
  • Australijski Kangur – jest emitowany przez Mennicę Perth w Australii; moneta ma próbę 999,9, co oznacza, że nie ma prawie wcale żadnych domieszek metali.

Doświadczeni inwestorzy często sięgają również po inne monety, np. Orła Bielika, czyli monetę wybijaną przez Mennicę Polską na zamówienie NBP. Szeroki wybór złotych monet znajduje się na stronie artar.com.pl.

Gdzie kupić złote monety bulionowe?

Inwestycja w złote monety jest opłacalna zarówno z uwagi na duże zainteresowanie metalami szlachetnymi, jak i fakt, że ich zakup jest zwolniony z podatku VAT od zysku. Każdy inwestor powinien jednak zadbać o to, aby nabyć wybrane monety ze sprawdzonego źródła.

Wymienione wyżej najpopularniejsze i rozpoznawalne na całym świecie złote monety bulionowe można zakupić w Lombardzie Artar. Pełna oferta dostępna jest na firmowej stronie Lombardu – www.artar.com.pl. Wszystkie monety proponowane klientom są dokładnie sprawdzane, dzięki czemu inwestorzy mogą mieć pewność, że nabywają pełnowartościowe produkty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here